| Caly95 a întrebat:

Cine imi spune si mie de unde pot lua instant server, un client in romana cu mc, si virtual pc (CARE SA MEARGA)pentru un server de metin2 straight face, va rog frumos dati-mi si mie ceva bun.dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Eu zic sa nu folosesti Instant Servar ca are multe buguri nerezolvate de ce (ca este primul metin2 Chinezesc care are multe erori/buguri care nu au fost rezolvate).
Recomand sa iti ei un Servar files (ceva asemanator cu instant servar) numai ca este gata facut si ai marea majoritate a bugurilor rezolvate.

2 Link Servar Files: (Topicul 2 Subiecte)
http://just4metin.ro/serverfiles/

PS:Aicea este la alegerea ta ce fel de servar files iti doresti in functie de servar poti sa ai traducerea in romana la marea majoritate a servarului daca nu stiai?

3 Ce trebuie sa ai pentru a face un servar de Metin2:
-Clientul
-Servar files
-Portmap
-Filezila
-Navicat
-VirtualBox (Este mai recomandat).
-Xampp
-Homapage

4 Trebuie sa ai un system de:
-512Mb minim placa video.
-Dual Core (sau sa ai minim 1.7-2Ghz).
-2Gb+ Ram (Aicea daca ai XP) la win vista, 7, 8, ... trebuie sa ai de la 3Gb Ram in sus.(Recomandat este sa ai 6Gb nu este obligatoriu.

Se pune 1-2Gb Ram pentru servar si se lasa liber 1Gb-2Gb Ram pentru pc de ce ca sa mearga si pc bine la fel si servarul.

5 Conteaza si servarul ales de tine daca alegi un servar de la 99-127 poti sa iti ei orice client universal ca iti merge.Dar daca iti ei un servar sa zicem de 150-255 trebuie sa ei clientul sau altfel nu merge.