| Vici0us a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu problema asta. a survenit o eroare DirectX necunoscuta si League of Legends nu poate porni.Asigura-te ca placa ta video foloseste cele mai recente drivere video așe producatorului.dau funda celui care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| Caraibe42 a răspuns:

Pai ar trebui sa instalezi driverele la placa video sau sa o updatezi.

Daca ai cd-ul placii video instaleaza-l
(eu am cd-ul placii si asa nu-mi apar erori din cauza placii)

Sau daca nu ai incearca asta:

1. Apasa click dreapta pe "My Computer"
2. Dai click pe "Manage"
3. Dai click la "Device Manager"
4. Cauta "Display Adapters" si dai click pe sageata din fata lui
5. O sa iti apara ceva dedesubt dai dublu click
6. Dai la "Driver" si apoi la "Update Driver"
7. Alege prima optiune si asteapta un timp.

Sper ca ti-am fost de ajutor si ca nu o sa iti mai apara eroarea.