| Goidescu_Gabi_1924 a întrebat:

Cine ma poate ajuta? mi-am bagat de curand windows 7 si am descarcat World the Warcraft si nu stiu de ce cand vorbesc pe skype,ts sau chiar sa am casti, boxe in functiune se aude un sunet deranjant ca un bajait este de la pc sau este jocul prea solicitant am placa video=512 2GB ram si 3.0HZ ram si nu stiu de ce face asa cine imi poate da parere poate este ceva de la sound la wow sau sa ajustez ceva... Multumesc! (Dau funda) cine ma ajuta

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Nu are cum sa fie de la Wow. Si nu are nici o legatura cu calculatorul. Probabil e de la cei cu care vorbesti pe Skype/Ts, daca dai boxele sau castile mai tare incat sa ii auzi bine se aud sunete ciudate de la ei. Spune-le sa puna microfonul mai aproape de gura si probabil nu o sa se mai auda. Sau dai castile/boxele mai incet incat sa ii auzi pe ei dar sa nu auzi bajaitul ala. De la placa de sunet nu poate fi pentru ca daca era de la ea nu iti mergeau deloc boxele si nici castile. Deci singura problema aia ar fi. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^_^