| Turcu_Andrei_1995 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine am un canal de youtube care am decat 9 abonati pe el si nu stiu ce sa mai fac sa pot face mai muti abonati va rog ajutati-ma! Poate imi faceti si mie o promovare ceva. Multumesc Mult
Link catre canal:https://www.youtube.com/channel/UC0FMsdDSpca807WkJt2VAUg

Răspuns Câştigător
| FreeLord957 a răspuns:

Eu iti dau niste sfaturi, am un prieten care a fost youtuber si te asigur ca o sa te ajute.
1. Fi mai amuzant, inventeaza lucruri, spune bancuri de c**at si dupa spune ca a fost o porcarie bancul, chestii din astea, sa mai amuzi si tu lumea.
2. Cauta niste linkuri, sunt unele care o sa iti bage nu stiu cati suscriberi in canal, sau ceva gen.
Momentan nu mai stiu, dar o sa revin cand o sa mai am sfaturi.
PS: Joaca Cube-World, South Park The Stick of Truth si Minecraft Modat, o sa iti aduca mai multi suscriberi happy

| FreeLord957 a răspuns (pentru FreeLord957):

Apropo, m-am uitat la videoclipul cu Turbo Dismount, nu mai baga vocile alea caraghioase, fa doar glume, lumea o sa isi bata joc de ele...
PS: Baga si tu un nume mai original happy

| Turcu_Andrei_1995 explică (pentru FreeLord957):

Mersi.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, acum e mai greu sa cresti cu un canal de youtube in Romania, mai ales pe capitolul gaming. Ti-as recomanda sa postezi ceva mai rar (nu zic deloc), dar ma refer la ceva putin, dar bun :). Adica eu, cum am intrat, am vazut ca ai multe videoclipuri si putini abonati, lucru care nu prea m-a atras, adica mi-a sugerat direct numarul de abonati si numarul de videoclipuri ca nu prea ai calitate. Dar ca sa ai succes, trebuie sa faci ceva original. Sau cel putin sa fii primul pe un joc, adica sa faci video cu jocul primul.

Ti-ar trebui un microfon mai bun, al tau e cam infundat. Nu ma refer la unul de 3 milioane, ci poate la unul de 50 de lei, sau prin zona asta, macar sa nu mai fie infundat.
Iar ca sa fii si mai popular pe youtube trebuie sa ai un avatar destul de tare si sa comentezi la videoclipurile de la youtuberii mai mare "Like de la ProGaming. :)", incat lumea o sa se uite pe canalul tau sa vada cine esti, ca pana la urma tot o sa-ti vada tie comentariul si o sa fie curios de contentul tau.
Si neaparat, neaparat sa schimbi numele. Adica daca o sa cauti pe youtube "ProGaming" numele tau nu o sa fie pe prima pagina pentru ca sunt multi youtuberi care au numele asta, sau care promoveaza gamingul profesionist. Numele SuperLukRO l-am ales cu un motiv : nu mai e niciun canal pe youtube cu numele asta, sau videoclipuri care sa contina numele meu (nu ma refer la Super Luk RO, pentru ca daca ar fi fost asa erau pe prima pagina numai videoclipuri care aveau in nume "super".).
Eu sincer, ti-as sugera sa-ti faci alt canal, in care sa postezi mai, sa fi bazat mai mult pe un joc si sa ai un microfon mai bun :).
Daca vrei sa-ti faci alt canal de youtube uite cum faci :
1. http://scr.hu/25o6/idyn2
2. http://scr.hu/25o6/9zmoh
3. http://scr.hu/25o6/rk2km
4. http://scr.hu/25o6/6e4n7
5. http://scr.hu/25o6/4mtib Aici iti poti pune numele si legat, adica in loc de "Pro Gaming" il poti face "ProGaming", adica fara spatiu.
Sper ca te-am ajutat :D