| Kaennox a întrebat:

Cine ma poate lamurii si pe mine ce ii place jumatatii din Gamerii de pe planeta TAMPENIA de MINECRAFT!?!
E doar un joc cu 300-400 de pixeli in care faci ce,iei un scaun desenat si iti faci o casa din el, dar lamuriti-ma si pe mine ce e bun la jocul asta!?!?

Răspuns Câştigător
| Borderline a răspuns:

Am uitat să menționez că trebuie să explorezi, sa-ți aduni materiale ca să faci chestii ciudate și mișto, de exemplu ca să faci un scaun, trebuie să tai un copac, și ai tot felul de instrumente, Săcure, Târnăcop, Lopată respectiv arme, sabie, arc etc. Iar noaptea vin diferite creaturi, Zombi, Scheleți, Păianjeni și trebuie sa supravițuiești, mai târziu poți face o poarta care te conduce in underwold parca, un fel de iad. acolo te bați cu Pigmen. Sunt o gramada de chesti in minecraft.
http://www.youtube.com/watch?v=k2rDbRUDkds

8 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

E o prostie de joc, la fel ca metinul si 4 story.

| Borderline a răspuns:

Păi depinde cât de creativ ești și cat timp ai la dispoziție.

http://www.youtube.com/watch?v=s0jsVJZI8YI

http://www.youtube.com/watch?v=SQ_MP8x4qO0

| Kaennox explică (pentru Borderline):

OK...deci tot ce faci eeeee....chestii ciudate si misto? Dar rostul Multiplayer care e?

| Borderline a răspuns (pentru Kaennox):

Faci chestii ciudate și mișto impreună cu prietenii.

| Borderline a răspuns (pentru Borderline):

Http://www.youtube.com/watch?v=FaMTedT6P0I; +jocul e tradus in romana.

| Kaennox explică (pentru Borderline):

M-ai lamurit...de aia se joaca toti gameriii...dar eu oricum nu o sa ma joc, multumesc pentru explicatie!

| Borderline a răspuns (pentru Kaennox):

Am uitat să menționez că trebuie să explorezi, sa-ți aduni materiale ca să faci chestii ciudate și mișto, de exemplu ca să faci un scaun, trebuie să tai un copac, și ai tot felul de instrumente, Săcure, Târnăcop, Lopată respectiv arme, sabie, arc etc. Iar noaptea vin diferite creaturi, Zombi, Scheleți, Păianjeni și trebuie sa supravițuiești, mai târziu poți face o poarta care te conduce in underwold parca, un fel de iad. acolo te bați cu Pigmen. Sunt o gramada de chesti in minecraft.
http://www.youtube.com/watch?v=k2rDbRUDkds

| darkwisper a răspuns:

Fiecare gaseste farmecul singur.
Daca nu intelegi jocu, uitete in oglinda.
Depinde de creativitate, daca nu esti creativ, nu are rost sa te joci.
MineCraft numele explica:
Mine- a Mina si a sapa.
Craft - a Crea si construi.
Deci, daca in viata nu ai jucat nimic decat WOW sau CS, Minecraft nu e pentru. tine.
Jocu nu e o porcarie, a fost cumparat de 9, 682, 959 oameni (verificat la 13. martie 2013 4:27 min.) inclusiv eu, si il joc de mai bine de 2 ani si inca nu m-am plictisit.
Tot mai gasesc ceva sa construiesc, tot ma gasesc peisaje ciudate si de asemenea interesante.

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

De acord! Pana in ziua de azi inca n-am reusit sa gasesc farmecul acestui joc.