| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate sa-mi dea un program (si instructiuni pentru el) cu care sa-mi creez propriul texture pack pentru Minecraft, ca vreau un texture pack pentru Minecraft 1. 2. 5 star wars si sabiile sa arate ca armele de foc

Răspuns Câştigător
| frik a răspuns:

Paint.Net poate fi gasit gratis pe internet.Instructiunitongueur si simplu iei un texture care iti place si daca vrei sa il modifici deschizi texture-ul(arhiva.zip) te duci in Gui si pe urma e "items.png" deschizi Items.png cu Paint.net si modifici la sabii happy. Daca nu ai un texture pack care sa iti placa, te duci in %appdata%. minecraft BIN si deschizi minecraft.jar cu WinRar, te duci in GUI dupa "items.png" si tot asa cu paint.net iar daca vrei sa modifici si "Blocks" te duci in minecraft.jar si cauti "terrain.png" si acolo ai toate "blocks" happy. Sper sa te descurci BAFTA!