| Raptorzzzzz a întrebat:

Cine stie cum pot sa joc minecraft cu un prieten in retea? dau funda big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| klausvd a răspuns:

Uite

-Scoate Hamachi si fa o retea in care sa intre si prietenul tau
-Apoi scoate de la downloads de pe site-ul oficial Minecraft_server
-Extracteaza arhiva aceea intr-un folder si deschide minecraft_server
-dupa iesi din chestia aia si este un notepad acolo numit server
-acolo la online mod scrie False
-apoi va conectati amandoi la ip-ul pe care il vezi in hamachi

TUTORIAL VIDEO:http://www.youtube.com/watch?v=Et73UjF5sOs

| Alexandru347 a răspuns (pentru klausvd):

Am incercat exact asa si nu merge

| L0wRideR a răspuns (pentru klausvd):

Pot juca cu un prieten care e pe wifi? un wifi public... nu al lui personal

15 răspunsuri:
| jutify a răspuns:

Ca sa poti juca minecraft cu alti trebuie sa cumperi jocu

| andywar33 a răspuns:

Am si eu o intrebare
am incercat sa fac asa si mereu imi scrie conection lost bad login ce trebuie sa ii mai fac?

| Zorr0 a răspuns:

Mie imi zice conection refused sad care e treaba?

| mihaibosullll a răspuns:

Mai doamne fereste-ma ce e asa de greau? 1.iti faci o lume de creative sau survival 2.scrii in consola /publish si iti da un ID si il dai prietenilor tai. Funda?

| Curelaru_Viorica_1968 a răspuns:

Salut tup. hei raptorzzzzz in legatura cu intrebarea care ai pus-o trebuie sa cumperi jocul cu 25 euro

| Curelaru_Viorica_1968 a răspuns:

Eu sunt pink

| Curelaru_Viorica_1968 a răspuns:

Eu sunt pink
cautati pe youtube qoestul lui pink sezonul 1, sezonul 2.

| Curelaru_Viorica_1968 a răspuns:

Eu sunt pink
cautati pe youtube qoestul lui pink sezonul 1, sezonul 2
sa dati cat mai multe linkuri
.

| johnny74 a răspuns:

Mie mi-a mers

| Nicolae_Moisi_1999 a răspuns:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> Minecraftcodes.info

| Thau_Alezutzu_2000 a răspuns:

1. Pornim Minecraftul

2. Facem o lume cum dorim noi

3. În setări, ne punem un nume și ne asigurăm că Local server multiplayer este bifat.

4 Mergem pe celălalt telefon. 6. Activăm Bluetooth-ul

5. Mergem în setări

6. Asociem dispozitivul nostru cu gazda

9. Deschidem Minecraftul și dăm click pe Play, alegem serverul și ne conectăm.
7. După cum vedeți, suntem conectați prin Bluetooth și putem juca.