| Blackyy2012 a întrebat:

Cine stie cum sa inlocuiesc cerintele la minecraft ( am auzit ca este posiblila chestia asta) as vrea sa stiu unde sa intru ca sa modific cerinta plsss ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

Nu ai ce sa faci daca nu ai RAM.
Decat sa iti fac un executabil.BAT

Creezi un text document si scrii asta inauntru:

java -Xms0000m -Xmx0000m -cp "%APPDATA%\. minecraft\bin\minecraft.jar;%APPDATA%\. minecraft\bin\jinput.jar;%APPDATA%\. minecraft\bin\lwjgl.jar;%APPDATA%\. minecraft\bin\lwjgl_util.jar" -Djava.library.path="%APPDATA%\.minecraft\bin\natives" net.minecraft.client.Minecraft
pause

ATENTIE!
java -Xms0000m -Xmx0000
0000 il inlocuiesti cu cat ii poti da jocului sa foloseasca!
NU MAI MARE DECAT AI RAM IN PC!
Daca ai 1Gb. dai 750m
Aceiasi valoare la ambele!
Sper sa te ajute

2 răspunsuri:
| darkwisper a răspuns:

Ce cerinta?
Explica ce PC ai sa stiu cum sa te ajut.

| Blackyy2012 explică (pentru darkwisper):

Pai am un Philipswinking daca te referi la marca, si ca spatiu intern am mult, dar cand am vazut nu am nici macar un Giga ram... tr reinstalat windosul... zi ce tr sa fac ca poate merge