| Chescu a întrebat:

Cine stie cum se face un set universal pe metin2?

2 răspunsuri:
| FuFuVercetti a răspuns:

Deci: depinde si de ce privat joci. sa spunem ca joci un privat mai clasic pentru set univ iti trebuie : posedata pe ea sa ai 15 sabie 15 clopot 15 pumnal 6k pv iar la 6/7 sasna de aparare impotriva warrior 5 % si tare impotriva worrior 10%, pe arma in functie de caracter poti avea : sura- Sfanta pe ea sa ai 15 critica, 35 int(sau cat e macsim in functie de privat), 35 dex, 25 hh(semiom la fel in functie de privat) si 15 patrundere. pentru ninja ai nevoie de neinsufletite pe care trebuie sa ai: 35 dex(sau cat e macsim in functie de privat) critica 15%, 25hh, 15 patrundere, sansa de otravire sau blocare iar la 6/7 tare impotriva worrior 10% si sansa de a apara impotriv a atacurilor rasboinicilor 5%. pentru ninja arc ai nevoie de arc de lv 92 si aceleasi bonusuri ca pe pumnal, pentru saman evantai/clopot de 92 pe care sa ai : int 35, 25 hh, dex 35, 15 critica si 15 patrundere 6/7 bonusurile anti war. pentru warrior corp : lunara pe ea sa ai 25 hh 35 putere 35 vit sau dex(la alegere) 15 critica 15 patrundere 6/7 bonusurile anti war. pentru warrior mental : ucigator de dragoni albastu(92) bonusurile la fel ca mai sus. Colier lacrima cerului 6k pv, 15 critik, 15 sabie 15 evantai, 15 pumnal 6/7 tare impotriva sura 10% si sansa de aparare impotriva atacurilor sura 5%, cerceii in functie de caracter pentru war ai nev de abanosi au pv, pentru sura si saman ai nev de cercei lacrima cerului pentru ca au int, pentru ninja cercei care dau dex pe cercei trebuie sa ai urmatoarele bonusuri :15 2 maini, 25 hh, 14 sabie, 15 pumnal iar la 6/7 la fel ca la colier bonusurile anti sura. scut iti recomand scut solzii dragonului(61) pentru ca pe arma n-o sa ai piatra anti saman si trebuie sa echivalezi puterea caracterului universal pe scut trebuie sa ai imun necun imun incetinire 35 decs 35 int(pentru sura si saman) sau 35 decs 35 putere(pentru war ninja ) si 25 hh. la 6/7 sa ai tare impotriva samanilor 10% si sansa de aparare mpotriva atacurilor samanilor 5%. coiful de 41 sau de 61 pe el sa ai : 25 hh, rezistenta magie 15, rezistenta foc 15, rezistenta otrava 15, rezistenta sageti 15 iar la 6/7 bonusurile ca la scut, papucii de lv 55 Cizme Phoenix pe ei sa ai : sansa 15% de a evita atacul cu sageti, 6k pv 15 2 maini 15 critica iar la 6/7 sa ai tare impotriva ninja 10% si sansa de a apara atacul ninja 5 %, bratara...de 54 lacrima cer pe ea sa ai : 6k pv, 25 hh, 15 rezistenta fulger, 15 rezistenta magie iar la 6/7 ca la bratara. Dupa cum vezi la 6/7 esti echilibrat ai 2 anti war 2 anti ninja 2 anti sura 2 anti saman happy bafta

| Uchiha's_Etern_Sasuke_1998 a răspuns:

Este foarte usor de zis dar mai greu de facut. Deci la bonusurile 1/5 punem HP si defense exemplu : 10k pv 15 sabie 15 2 maini 15 pumnal 15 clopot.Si eventul daca metinul are bonusuri 6/7 punem pv si caracteristica caracterului dumneavoastra. Exemplu : pv si forta la warrior; pv si dex la assassin; pv si inteligenta la sura si pv si inteligenta la shaman