| IntrebareaMeaDaa a întrebat:

Cine stie sa faca un server de Metin2? Dar pe Gratis, In schimb va primi pe serverul facut de el si dat mie GM. Vreau sa-l fac nehostat adica fara host.Cine este interesat sa ma contacteze pe skipe: adytza130x. sau facebook: ady adytza.Si primeste si funda cel care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nu o sa gasesti pe nimeni sa faca un servar pe gratis (Intreabate de ce sa iti faca pe gratis ce are el de castigat din asta)?

2 Iti pot da un mic ajutor:
Programe necesare pentru un servar de Metin2:
-Servar Files
-Client
-Virtualbox
-Navicat
-Portmap
-Filezila
-Xampp
-Homapage

3 Trebuie sa ai IP static daca vrei sa faci servar de Metin2, daca ai IP dinamic se poate seta in asa fel incat sa fie static conteaza cum ai IP dinamic.

4 De unde ei Client, Servar Files si Homapage de pe saitul acesta:
http://minilink.ro/kp8j

5 Servarul merge daca ai minimul de system altfel nu va merge:
-Dual Core 1. 7Ghz-2. 2Ghz
-Placa video 512Mb.
-2Gb Ram WinXp (3.5Gb Ram Vista, 7, 8, 8.1, 10... ) daca ai 32bit daca ai 64bit se dubleaza.

6 Restu trebuie sa editezi si sa-ti faci propriul servar ca sa il faci trebuie sa editezi si sa modifici unele setari.

7 Servarul de Metin2 trebuie facut in asa fel incat sa mearga bine daca ai gresit unele chestii importante la inceput si poate iti da eroare la connectarea la servarul de Metin2 din Clinet poate sa fie ca ai gresit la inceput si trebuie sa o ei de la capat.

8 Mult Succes!
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

1 răspuns: