CONCURS: Care-i jocul tau preferat?

De la Metin la Minecraft, CS,  GTA, WOW sau chiar Super Mario, cei mai multi dintre noi am trecut prin perioade cu care ne-am despartit cu greu si doar pentru perioade scurte de-un joc. Simptomele sunt clare: degetele devin nervoase cand nu sunt aproape de w a s d sau sageti, mintea e plina doar de strategii de cum sa cresti mai repede, iar optiunea de a iesi din casa nu mai exista.

Astazi va provocam la concurs si va-ntrebam: ce joc v-a tinut cu ochii in monitor cel mai mult pana acum? Ce va place cel mai mult si mai mult sa jucati?

Punem la bataie 5 postere maxi oferite de www.posterstore.ro pentru 5 gameri pe care ii vom desemna prin tragere la sorti. Aveti timp pana pe 17 martie sa ne lasati un raspuns aici si-apoi, daca norocul e de partea voastra, o sa va alegeti cu un +1 cool points pentru camera voastra!

Game on!

Alexandra - TPU

253 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Assassin's creed 2

Jocul acesta a fost apogeul seriei. Numai daca ar muta actiunea in Asia ar putea sa se aproprie de maiestria din AC2.

Mi-am luat si tablou :). Cu Ac3 ce-i drept

http://i.imgur.com/O98DrBA.jpg

| Ronnix a răspuns:

Mass Effect 3.

| William a răspuns:

Left 4 Dead 2

| Myr3ll1994 a răspuns:

The Suffering a fost jocul meu preferat, acum far cry 3 si seria call of duty sunt preferatele mele.

| cosminvalerian a răspuns:

Dishonored.
De ce?
1.Grafica :
Pentru mine grafica conteaza cam 90% dintr-un joc. (repet, pentru mine)
2.Gameplay-ul
Foarte bine facut, si "inteligent" cum s-ar zice
3.Modul de abordare
Partea mea preferata :X
Poti sa omori un om in mai multe modalitati
4.Armamentul (cutitul, shotgun-ul etc.)

Hai ca nu mai dau multe detalii ca nu e cerut happy

| FemeiaPisică a răspuns:

Jocul meu preferat este Metin2.

| M1hai a răspuns:

Cel mai tare joc care m-a tinut multe zile in fata PC-ului a fost Grand Theft Auto 4, foarte bunwinking
Imi place sa joc Euro Truck Simulator 2 si mult Call of Duty Black Ops 2winking si Need for Speed Most Wanted 2012 happy

| MonkeyBoy a răspuns:

FIFA 12 si Santa Claus.

| oOSaritaOo a răspuns:

Um... din câte am citit eu, pe aici nu prea sunt jucători de Metin2, care mi-a ocupat mintea timp de aproape 3 ani! Credeţi că e mult? Şi eu cred la fel. happy Totuşi, odată cu înaintarea în vârstă m-am oprit din a juca Metin2, deşi mi se pare cel mai bun joc de până acum şi cel mai frumos, eu fiind o fană a lucrurilor simple.

| EdiT a răspuns:

Îmi amintesc că jucam muuulte jocuri, printre care, GTA San Andreas, GTA Vice City, Mario și alte câteva titluri de care nu-mi aduc aminte acum. Aveam și un SNES, dar din păcate s-a stricat acum câțiva ani. Jocurile pe care le joc momentan sunt Deus Ex- Human Revolution, Assassin's Creed III și Left 4 Dead 2 (un joc minunat în multiplayer).

| gmxromania78 a răspuns:

Salut, TPU!
Jocul care m-a tinut mai mult in ochii in monitor (3-5 ore), este CS-ul, este un joc in care nici nu stii cand trece timpul.
Numai bine!

| gmxromania78 a răspuns:

Crysis 3.

| mgtow a răspuns:

Hitman Absolution.

| DAnc3 a răspuns:

Gta san andreas.

| DakotaRoyse a răspuns:

Vampire the Masquerade: Bloodlines, Mirror's Edge.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

League of Legends

| DanutzDanutz a răspuns:

Assasin's creed III

| GunsNRoses a răspuns:

The Elder Scrolls Morrowind

| nutuxcristian a răspuns:

The Sims 2 Bv

| AleX199506 a răspuns:

Imperia online, hattrick!

| MunchingOrange a răspuns:

Le sotron.

| mihairadu123 a răspuns:

Need for speed Undercover si Grand theft auto San Andreas

| cυρcαкє a răspuns:

Au fost foarte multe jocuri care mi-au captat atenția cum ar fi Elasto Mania, Super mario, Roller Coaster Tycoon 3, GTA San Andreas, Jojo's fashion show, IMVU și multe altele de care nici nu-mi mai amintesc.
Însă, a fost unul ce m-a ținut cu ochii în calculator timp de 3 ani, și anume Metin 2. Prima oară am început să joc când aveam 8 ani și cred că mă jucam în continuu până la vârsta de 11 ani și eram complet paralelă de realitate deoarece prețiosul timp era ocupat de acel joc stupid care acum mă gândesc de ce m-am jucat atât de mult... De când am încetat să mai joc (un an; acum am 12 ani big grin ) îmi pun întrebarea "De ce mi-am pierdut timpul jucându-mă Metin, când puteam face altceva mai interesant?".
Nu încercați să mă judecați, îmi dau seama și singură cât de proastă am fost să pot juca acel joc.hee hee

| MariuszSiAtat a răspuns:

Hitman Absolution

| kaBooMx a răspuns:

Counter strike 1.6

| koji567 a răspuns:

The Whispered World

| TryBaL a răspuns:

League Of Legends

| TryBaL a răspuns:

LoL (league of legends)

| CosminCrS a răspuns:

Company of Heroes

| AdrianL a răspuns:

Wow mist of pandaria si wrath of the lich king.