| suntperfect a întrebat:

Cum credeti ca o sa imi ruleze betelfild 3, crsis 2, fifa 13, prototipe 2, far kri 3 si assassin s'creed 3, pe sistemul astasadcei care se pricep la gaming sa raspunda, ar fi mai bine!)
Intel core i7 2600k 3. 4ghz
msi gt 630 2gb ddr3 128 bit
8 gb ram
hdd 1tg?
Du funda!

Răspuns Câştigător
| 4n0NlmUs a răspuns:

O sa iti mearga fain! assasin creed 3 nu stiu nu-s sigur dar daca vrei sa fii sigur uitete pe systemrequitemslab.com

| suntperfect explică (pentru 4n0NlmUs):

Ai putea as imi spui in special betelfild 3 cum va merge?

| 4n0NlmUs a răspuns (pentru suntperfect):

La battlefield min ii trebuie:
2 GHZ dual core(sau 2.4 sau 2.7)
2 GB RAM
Placa video 512 MB
Si la recomandat:
3.0-3.4
4 GB ram
placa video 1 GB
fundita la cel mai de sus! Si da o sa iti mearga!

| suntperfect explică (pentru 4n0NlmUs):

Dar de fifa 11, o sa imi mearga la maxim toate setarile, fara lag?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Procesor beton, ram beton, HDD lent (daca tot ai i7, cred ca merita sa dai vreo 3-400 RON si pe un SSD pentru sistem), placa video dezastru. Serios, dai 10 mil pe procesor si iei o mizerie de placa video cu ddr3 pe 128 de biti?
Fa-ti un dram de bine si ia macar un GTX 650 OC sau un HD 7770, si dupa aia o sa stai chill.

| suntperfect explică (pentru KodrutZ):

Tare,fix la gtx 650 ma gandeam si eu doar ca la palit geforce gtx 650 ti 1gb

| KodrutZ a răspuns (pentru suntperfect):

Bine, la un i7, mai ales daca ai si monitor HD (presupun), ar merge brici un HD 7850 sau un GTX 660 (vezi aici - http://www.bit-tech.net/......-review/3)

| suntperfect explică (pentru KodrutZ):

Page not found.

| KodrutZ a răspuns (pentru suntperfect):

Meh, dai si tu click si nu te uiti... linkul e fara paranteza aia de la sfirsit, evident.

| suntperfect explică (pentru KodrutZ):

Ok mersi