| daηă a întrebat:

Cum este metin2? Ce e aşa interesant la el? De ce toţi sunt obsedaţi de el?

7 răspunsuri:
| ZethKode a răspuns:

Metin2 este un joc gen MMORPG(Massive Multiplayer Onlyne Role Playng Game). Pentru inceput(la toate jocurile de acest gen nu numai metin2),se creaza un caracter,i alegi infatisarea,numele si zona de unde sa isi inceapa aventura. Apoi mergi la Npc(personaje controlate de server)care iti vor da misiuni care iti vor aduce XP(experienta cu care inaintezi in level) si bani.Le poti obtine si prin omorarea unor monstri, animele etc, dar vei optine mai putin.Cu acesti bani iti vei putea cumpara echipament din ce in ce mai bun cu care vei deveni mai puternic si mai bun in Pvp(jucator contra jucator sau player versus player). Sper ca te-am lamurit.

| Ekkaterinna a răspuns:

E un joc in care ai un personaj si tot ce faci e sa te lupti straight face Nu stiu ce vad interesant la el. In fine, fiecare cu ce-i place.

| Mar1an a răspuns:

Nu stiu.m-am jucat dar nu prea imi place. Poate tin foarte mult la grafica si comunitate.

| TenZo a răspuns:

Este un joc antrenat gen RPG asemanator cu Gothic sau Oblivion.

| Motisor a răspuns:

Metin2 este un joc frumos daca nu ai ce face dar profoaca dependenta deci te sfatuiesc sa nu joci, eu m-am lasat de el!

| envy18 a răspuns:

Si eu am jucat 2 ani mi s`a parut interesant la inceput (primele 3 luni) dar dupa m`am plictisit,

toata chestie este ca tu te plimbi te omori cu ursi injuri playeri te dai smecher ca ai arme armuri altele, e un joc de ***winking

| rekinash a răspuns (pentru envy18):

Envy18 mai ai contul?