| alexalex123 a întrebat:

Cum fac un server de metin fara hamachi si de unde iau toate programele?
P.s:VREAU SA IL FAC SA MEARGA NON-STOP si raspunsul corect daca va intra pe server va primi SGA

3 răspunsuri:
| DirtD3viL a răspuns:

Non-Stop trebuie sa ai host ca sa il tii non-stop si hostul ala va trebuii sa il platesti in fiecare luna.Insa poti face pe ip dar trebuie sa te asiguri ca nu ai ip routabil, uite un tutorial simplu aici:http://www.tutoit.com/ghid-metin2-cum-fac-un-server-privat-de-metin2/#.Ma bucur ca ti'am putut fi de ajutor si daca ai nelamuri sau probleme da`mi PM si te voi ajuta cat de repede voi putea.

| alexalex123 explică (pentru DirtD3viL):

Cam cat costa un host pe luna?

| DirtD3viL a răspuns:

Pai,asta depinde la ce oferta il prinzi.
Dar costa cam aproximativ 100lei/luna