| anonim_4396 a întrebat:

Cum Gasesc un strongold in minecraft? sau cum fac un portal sa ajung la ender dragon?

Răspuns Câştigător
| Paddoxe a răspuns:

Trebuie sa-ti craftezi vreo 16-20 Ender Eye si sa dai click dreapta sa le arunci in aer. Ochii iti indica directia.Trebuie sa arunci in continuu ochii aceia(in parcursul mersului) pentru a vedea directia.Cand ochiul su se mai duce intr-o directie si incepe sa ramana intr-un singur loc, incepi si sapi in jos si te va da in mijlocul unui portal.P.S. Portalurile se afla in Stronghold!