| deyutz95 a întrebat:

Cum pot afla daca o firma de hosting este de incredere? adica sa vad daca acea firma chiar exista nu-i doar un site care da teapa.

Răspuns Câştigător
| WUB a răspuns:

Poți întreba pe forumul Softpedia sau alți oameni care au mai apelat la acea firmă de hosting, alte metode nu mai știu, întreabă pe forumuri în domeniu și ț-i se v-or da cele mai bune răspunsuri.

Sau poți căuta pe net cele mai bune firme de hosting.

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Eu folosesc hosyway. E destul de ieftin si se poate plati prin card.

Cat priveste firme de hosting, eu iti sugerez o simpla cautare google. Daca altii au avut probleme cu o firma anume ai sa gasesti informatii prin diverse forumuri.

| AlexAlex23 a răspuns:

Http://www.000webhost.com/
nu da teapa iti zic eu. Poti hosta gratuit.

| deyutz95 explică:

Este vb de acest site http://www.fly-host.tk/ eu nu caut webhosturi gratis iar daca este de ceva prefer http://api.hostinger.ro/redir/1308285 ca sunt cei mai buni.2GB spatiu de stocare, primesc ftp, cpanel, multe platforme pe care pot sa le instalez(php, wordpress etc).eu am intrebat asta fiindca vreau sa hostez sv de samp/cs cel a cui este firma a zis ca are dedicat.dar metoda de plata ma cam pune pe ganduri (transfer/cod de reancarcare)

| DeejaYang a răspuns:

Intreaba pe forumuri diferite, cauta reclamatii la adresa lor [ daca exista ] sau cere parerea cumparatorilor anteriori si despre parerea lor fata de serviciul de host.