| StoicaAndi a întrebat:

Cum pot face ca in minecraft intotdeauna sa fie ziua? Ca noapte nu imi place crying(((

Răspuns Câştigător
| NoNameInAction a răspuns:

Pe singleplayer baga asa in chat: /time set day

5 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Probabil ai nivele sau cateva misiuni care sunt uneori ziua si alteori noaptea, incearca sa joci asa si vezi poate se va schimba in timp.
Asta este farmecul oricarui joc, mereu are cate ceva nou.
Te pup, pa pa! :*

| Terminatorul2 a răspuns:

Un cuvant: Hack
laughingLa mine merge big grin
Iar daca te referi la single player erau un cod ceva nu mai stiu

| corsoandrei a răspuns:

Pai fa-ti o casa si pune un pat in ea si da-i click 2 pe pat si noaptea o sa treaca repede. Dupa cum spune in mesajul de mai sus asta este farmecul jocului, dar daca nu-ti place noaptea fa cum am spus eu. big grin

| Persa_Xenia_1998 a răspuns:

Poti sa iei din inventar patul dai un clik ca sa il pui si un clik dreapta ca sa dormi sau pui acest cod,,/time set day.

| Maxim_Teodor_1988 a răspuns:

Scrie în bara de chat așa:
/time set day
și îți va arăta Time set to 1000 sau pe română Timp setat la 1000