| Mariandarius a întrebat:

Cum pot face minecraft-ul sa mearga pe un PC vechi de prin 2010?
De fiecare data cand deschid jocul imi da crash.
Ce pot face?
Dau funda multicolorata! happy

Răspuns Câştigător
| Alinas132 a răspuns:

Pai acuma depinde de specificatiile calculatorului, de exemplu calculatorul meu e tot de prin atunci, 2009-2010 si am procesorul AMD 2, 7 ghz 2gb ram si 256 mb placa video, si imi merge cu peste 60 fps, in primul rand poti sa instalezi programe ce pot boosta placa video, sau poti sa reglezi/configurezi pc-ul in leg cu performanta....sau poti instala Advanced System Care si acolo ai de curatat, defragmentat, boostat, mai ales ca poti seta pc-ul pe modul,, Joc Video,, ...Bafta happy