Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2709401intrebari
Cupio.ro
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
24 Iul
SATI 274.254AFISARI
116.546VIZITE
96.904V. UNICI
4 Decembrie 2009
mastermage1 intreaba:

Cum pot sa ajung gm la metin2 as dori sfatul unui expert

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    1 Ianuarie 1970 02:00
    Raspuns anonim:

• 418 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 30 (din 412)
    > >|
  • 22 Iulie 2011 20:42
    Assassins a răspuns:
    1.Trebuie sa ai peste 18 ani.
    2. Daca vei fi GM nu te vei distra tu si te dai mare, vei prinde hackeri si vei avea grija de sv!
    3.Vei face cerere pe forum.
    4.Vei da un test.
    5.Vei primi un email si iti va spune daca ai trecut.
    Dar este si greu trebuie sa ai lvl 90 dar eu stiu ca nu are nici o legatura lvl cu GM.Fa doar cerere poti avea si lvl 15 nu contwinking
  • 2 Septembrie 2011 19:17
    PiϚαssö a răspuns:
    Wa un coleg de clasa a lu varu meu il cheama Dani pe colegu lui si are 9 ani acum trece pe a 4-a si e GM pe ro! Va dati seama?
  • 30 Martie 2010 21:01
    Derpescu a răspuns:
    Eu sunt GM pe un server privat cu hamachi.
    Adresa la hamachi este: expmt2, expmt_1 si parola 12345 sunteti cu toti bine veniti.Mai putin hekeri big grinbig grinbig grin
  • 19 Aprilie 2011 21:47
    TheBlueNight a răspuns:
    Numai spam vezi la intrebarea asta, si e clar daca toti care ii vezi nu sunt inregitrati, sau sunt postate anonim raspunsurile.
    Nu ma mai obosesc sa dau la lume stupid sau spam ca mi se face sila!
  • 30 Decembrie 2011 19:21
    คlєxヅ a răspuns:
    Ca sa devii GM nu numai ca trebuie sa fi cunoscut de catre echipa dar trebuie sa treci prin niste etape.

TrialGameOperator->GameOperator->SuperGameOperator.

Bafta.nu toti sunt alesi in echipa! Sunt foarte pretentiosi.
    Cum a zis poechce, dar iti zic trebuie si sa donezi 2€ si ceva si trebuie sa ai experienta, peste 18 ani.Sa nu injuri sau gesturi dale voastre, trebuie sa ai level 99.
    Funda? Pliz sad :-s
  • 17 Iulie 2010 11:39
    AlexAleex a răspuns:

E departe nu poti ajunge
  • 3 Mai 2011 19:45
    YourFriend a răspuns:
    Nu, Nu si NU.
    Pentru a fi Gm pe Metin2Ro, trebuie sa ai 16 ani+, cu acordul parintilor daca ai mai putin de 18 ani, trebuie sa completezi mai multe chestii si daca GameForce presupune ca esti bun, iti da dreptul de Gm...
  • 8 Iunie 2011 17:41
    MaTeYuTz69 a răspuns:
    Tot ce iti zic colegii tau sunt doar prostii!
    Asculta-ma pe mine! Eu am cont de SGMwinking
    Urmeaza urmatorii pasi!:
    1Trebuie sa ai experienta mare in mt 2!
    2Trebuie sa ai peste 18 ani!
    3.Trebuie sa ai cont peste 80-90 respectiv 95
    4. Exista 2 modalitati:
    a)Te duci la BANCA (BCR recomandat) Donezi o suma de bani jocului (min:50 lei)
    b)Asta e mai dificila si ai neoie de hackuri( ceea ce este interzis si iti poti pierde contul respectiv id-ul conceput contului!
    Cauta hack Gm trial version download free!
    Eu te sfatuiesc prieteneste!
    Urmeaza varianta ''b''
  • 8 Martie 2010 17:40
    xSequel a răspuns:
    Ma eu am intrat pe situ : www.metin2gx.ro si m-am inregistrat, am downloadat jocu si ch2.Cand ma loghez nu merge.
  • 9 Martie 2010 17:31
    xSequel a răspuns:
    Sunt gm care au lvl 80.Deci nu poti sa devii gm la lvl 99.
  • 9 Iulie 2011 22:41
    Joker_1091 a răspuns:
    Salut! Pentru a deveni, GM trebuie sa indeplinesti urmatoarele chestii : Sa ai minim lvl 100, sa nu folosesti HACK, sa nu injuri ( pana si cea mai mica injuratura poate sa iti scada sansele de a lua GM! ), sa cunosti stafful metin2, sau daca vrei sa nu mai muncesti... poti sa platesti pentru el, dar la prima injuratura sau daca folosesti Comenzile aiurea... til retrage orice ar fi happy Bafta happy Funda!
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 31 Octombrie 2011 06:29
    Adryan17 a răspuns:
    Vrei sa fi GM?
    ok iti zic eu cum poti fi GM.
    1) GM pe ro: din cate stiu daca faceai lv 99 te faceau baietii de la metin GM ca sa nu te plictisesti...deci joca si tu vreo 2, 3, 4 ani si devi GM pe ro.
    2) sa fi GM pe private...aici stai cu ochii pe toate serverele private noi, deoarece acestea in disperare de playeri pot face "cadori" de exemplu: "primii 5 playeri care intra pe serverul nostru au drept de GM, intrati repedeeeee".
    3) Daca ai "pile" poti intra GM oriundetongue
    4) Iti faci propriul server de metin si te faci GM si comanzi e toata lumea...
    sper ca nu am omis cevatongue... funda daca esti amabil si daca se poatetongue bftwinking
  • 5 Decembrie 2009 00:29
    poechce a răspuns:
    Mno, ca sa devii GM nu numai ca trebuie sa fi cunoscut de catre echipa dar trebuie sa treci prin niste etape.

TrialGameOperator->GameOperator->SuperGameOperator.

Bafta.nu toti sunt alesi in echipa! Sunt foarte pretentiosi.
  • 23 Aprilie 2010 11:09
    Deci vreau sa spun ca toti cei care au scris aici nu au dreptate de loc. Cele mai stupide cereri sunt:
    1.sa ai peste 18 ani.nu trebuie.trebuie sa ai de la 15 in sus.
    2.sa ai lv 99.nu trebuie sa ai lv 50 minim.
    3.sa cunosti un GM.nu trebuie
    4.nu e necesar sa faci server privat sa te complici. poti devenii GM si altfel.
    5.toate raspunsurile n-au nici o logica.
    6. s-au deschis aaplicatiile deci puteti da un mesaj sa deveniti GM
    7.numele meu e Maverick si uitati-va daca nu credeti, sunt Gm pe Virgo si Pegasuus
    8. tineti seama de ce am spus
    9.sa nu mai vad teme din astea aiurea cum devin GM.intra pe site si vezi daca e deschisa aplicatia
    10.nimeni n-a scris ce vroiam eu sa aud.Toate comentariile sunt stupide.si ala de e GM nu-l cred ca nu mai e.
  • 23 Aprilie 2010 11:14
    Si inca ceva lv 100 nu exista pe metin 2 ro si nu trebuie sa bati 50000000000 de gm ca sa te lase sa intri in echipa.
  • 23 Aprilie 2010 21:17
    Gata primul l-am gasit.
  • 28 Aprilie 2010 12:15
    Bai ******** nu trebuie sa faci lv 99 si sa omori dragoni.
    cine vrea sa ma contacteze sa lase mass
  • 7 Mai 2010 20:14
    Se vede ca nu va pricepeti.
  • 15 Februarie 2011 17:51
    eSc a răspuns:
    Ba voi sunteti nebuni nu trebuie sa ai nici 18 ani nici lvl 99 nici sa intri pe oriunde! Ascultati luati linkul asta:http://www.tutoit.com/ghid-metin2-cum-fac-un-server-privat-de-metin2/.Asa faceti-va server privat Nu va trebuie nici lvl 99 sau alte chesti!

Funda :)!
  • 18 Februarie 2010 10:24
    Alextpuro a răspuns:
    Ca sa ajungi GM la metin2 trebuie sa-ti faci un server privat
  • 29 Mai 2010 21:18
    alexutzu997 a răspuns:
    1. Pt. a fi gm nu trebuie sa ai nu stiu ce lv poti avea lv 1 si dac ai peste 18 ani poti aveam gm!
    2.Gm nu poti sti niciodata mai ales pe RO pentru. ca gm sunt atenti selectionati!
    3.Trebuie obligatoriu peste 18 ani!
    4.Trebe sa stabilesti o intalnire cu echipa, trebuie sa ai experienta de preferat sa joci chiar de cand s-a deshis sau acum nu cred ca conteazahappy
    5. Sper ca te-am ajutat
  • 7 Decembrie 2009 10:00
    onikangel a răspuns:
    Pai scrii pe google apoi ili descarci iti faci un cont pe site acolo intri unde ai salvat jocul si il deschizi te loghezi iti verifici mailul si comfirmi pe linkul ala apoi te loghezi si joci si daca nu sti te uiti la instructiuni daca tu ai.
  • 25 Iunie 2012 20:28
    victor38 a răspuns:
    1.Trebuie sa ai peste lvl 99.
    2. Apoi trebuie sa vorbesti cu GM-ul jocului ca sa te face el peste cateva servere.
    Prietenul meu este Gm peste 6 servere, jumatate din toate.
  • 8 Ianuarie 2011 14:26
    AlexutzLoveS a răspuns:
    Va zic eu mah
    In primul rand trebuie sa ai cel putin 18 ani.
    Trebuie sa fi expert
    Si sa trimiti o cere de pe forumu de pe metin2
    Trebuie sa completei cate chesti ( numele complet, munca, adresa, data nasteri, cateva informatii despre studii etc)
    Ptr mai multe informatii id mess : alex_legacy_rko
  • 16 Decembrie 2010 01:10
    biboO a răspuns:
    Nu este atat de waw sa fii gm eu am fost si devine chiar plictisitor sa stai cu totii playerii in jur sa nu poti sa te misti sa am ecranul plin de mesaje si cereri gen gm vreau nu stiu ce gm nu stiu ce pai sa iti spun povestea mea cum am ajuns gmlaughing e lunga sper ca aveti timp pai a inceput pe un metin privat nu mai stiu numele aveam lvl 88 si imi placea sa cresc playeri mai mici si intr-o zi am crescut un baiat care era gm pe alt server mie nu mi-a zis nimic nici nu stiam ca e gm apoi am devenit amici lalala si mi-a facut cadow de ziua mea un cont de gm pe sv luibig grin si m-a invatat o groaza parerea mea e ca trebuie sa ai si macar o relatie de prietenie sau macar sa vorbesti cu cineva care se pricepe (gm, ga.) gen sa ai relatii cum se zice popular bafta:* eh nu am scris eu nici gramatical si nu stiu cat de corect sper sa intelegetilaughing
  • 28 Martie 2010 19:23
    MinG a răspuns:
    Ba ca sa devii gm, iti faci server tau privat ia lectii de pe youtube cum sa faci altfel nu poti deveni pe metin2 ro gm trebuie sa ai experienta, o anumita varsta si sa fii inteligent big grin
  • 7 Decembrie 2009 10:16
    Raspuns anonim:
    Salut eu stiu era mai demult o promotie si puteai sa te faci completai o fisa si adminu principal iti dadea raspunsu daca te face sau nu te face admin
    8 Mai 2012 19:56
    thealex_8676 a răspuns (pentru anonim_4396):
    Si unde dau sa completez aceasta fisa?
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 7 Decembrie 2009 11:21
    Raspuns anonim:
    Cand se vor deschide aplicatiile pentru MOD SAU GM pe metin2.ro te voi anunta si iti voi da un ticket sal completezi apoi in max 2 saptamani poti deveni GM apoi o sa-ti dau all comand pentru GM. Dar pentru a fi Gm trebuie sa ai minim 18 ani si experienta dintr-o alta comunitate GF asa ca bft!winking
  • 14 Decembrie 2009 18:33
    Raspuns anonim:
    Cum pot sa devin GM? pe etin2.ro?

• |< <
    1 - 30 (din 412)
    > >|