| alkul a întrebat:

Cum pot sa fac in cel mai rapid mod bani pe metin2.ro (sume mari nu 1kk...)?

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

E bine am o veste proasta si una buna. Vestea proasta e ca sume mai mari de 1kk nu le poti face repede decat peste lv 65. Vestea buna e ca cu multa munca se pot face bani. Poti pescui, poti sparge pietre (sugerez lv 35 si sa spargi metinde de 30 si 35 in map2 de pe calul armat) sau poti farma medalii de cal daca ai lv 25. Daca ai intre lv 35 si 55 poti minerii, sparge pietre peste lv 45 (poate sa pice ss la metinele peste 45 da pica foarte greu) sau poti face afaceri cu fms si rib, adica sa cumperi un fms +0 cu 1kk, sa il faci +5 sau +6 si sa il vinzi cu 6-7kk, sau poti sa prostesti jucatori. Sunt multe feluri de a prosti jucatorii. O metoda este aceea de a vinde un item prost la pretul unuia de valoare ( ii zici ca ii vinzi bratara de argint +6 cu 200k si i-o arati, pe urma inchizi negocierea si o deschizi iar, el pune banii si tu o bratare de argint +0 si dai accept) sau sa zici pe striga ca cresti jucatori gratis. Ei iti dau pm si tu le zici sa vina intr-un amunit loc sa ii cresti, dupa un timp (4-5 minute) lici ca ai ramas fara licori si le zici sa mearga ei sa cumpere sau sa iti dea tie bani ca tu ai. Funda daca te-am ajutat.

| shhhs a răspuns:

Poti alege una dintre urmatoarele metode: http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html

| shhhs a răspuns:

Am schimbat linkul, uite aici:
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html

| RobyCIP a răspuns:

Http://www.fileshare.ro/e31734532

FishBot,FarmBot,TradeHack[doar private],LureHack,TeleportHack[doar private], SpamBot, SwitchBot.

| olyvyan a răspuns:

Inscrie-te pe http://metin2tombola2014.yolasite.com/
...cmpletezi alea pe acolo si de revelion se face extragere si primele 3 locuri primesc: 1. pose 2.triton+6 3.100kk si toti participantii primesc cate 10kk de revelion.
Pe fiecare server se fac extragerile. daca esti in primii 2 te-ai scos daca nu castigi 80kk sau 10kk...

| Secerica a răspuns:

Am gasit o variante de bagat Md ( monede dragon gratis ) in metin2RO

Functionabil dupa mentenanta de 19.11. 2014

www.monede-gratis-metin2ro.yolasite.com/? formI11PostFailed=true

Partea nasoala e ca poti baga doar 1500 Md pe zi. Funda plz?

| milandru a răspuns:

Un mod de a face bani mai usor pe Metin2Ro:http://surpryiza.yolasite.com

| claudiuclaudiu5464 a răspuns:

Uite,eu am facut astfel:de la lv1 la lv 10-15 am crescut im map1, daca este de exemplu ziua indragostitilor se poate sa pice multi trandafiri si multe ciocolate, cu acele chestii( trandafiri si ciocolate) poti face un shop(magazin) si le pui cu 80k trandafiri si 100k ciocolatele, iar tu o sa faci multi banii din chestia asta si iti poti cumpara iteme bune+7-8-9,eu am facut 2, 7kk numai din trandafiri si ciocolate si mi am luat fms+4 si tigru+9winking,dupa ce ati facut lv 20-25-30 potii merge in ''tehnita maimutelor'' acolo s-ar putea sa-ti pice medalii de cal, acele medalii de cal le poti vinde cu 180k-200k si poti face multi banii si iti potil lua un fms+9, daca ai lv 25-30 poti merge la orcii sau boo (obligatotiu ninja) poti face lure la boo sau la orci, cat timp tu faci lure acolo poti creste lv 35-37 si in plus poti face si 600-700k si iti poti cumpara scut de lv 21+5-6, de la nivelele 35-37 poti bate la orci sau arhanii la orci iti poate pica arc corn sau iteme mult cu pv intre 500-2000k pv si acele iteme le poti vinde cu:
500pv 300-500k
1000pv 700k-1kk
1500pv 1,3kk-2kk
2000pv 4kk-6kk
si astfel poti face multi banii dupa, mai poti face lure la boo pana la lv 40 de la lv 40 te poti duce in TurnulDemonilor(T.D) si poti lua banii care pica la altii pe jos poate sa pice ci cufere...si de acolo poti esi cu peste 1kk in 7-10 ore pe zi,acolo poti creste si tu foarte bine si in acelasi timp facand si banii,poti vorbii cu cei de acolo sa faaceti grupa si poti creste foarte bine si poti face si banii multi, daca te am ajutat cu ceva, imi poti da funda BFT!winking

| valciugabi a răspuns:

Pai am 3 metode exrem de bune dar implica niste conditi...
1)Tr sa ai minim lv30
2)Tr sa ai tarnacop
3)Tr sa ai undita
4)Tr sa ai o arma +7 sau fms
Apoi fa bani pescuind si vinde pesti cu 20-30k sau desfaci pesti daca iti scade scoica o vinzi daca ai pesti morti fa 200 si prajestei se fac licori fa cel putin 500k.
Iati tarnacopu si fa multe minereuri mai ales de diamant.
Cr fac minereurile...
Minereul de diamant iti faci loocri pe cercei bratari coliere se vandcu vreo 300k celelalte iti dau bonusuri in afara de cel de perle care iti tr la plus...
Dupa ce ai facut multe minereuri numaraale din 100in100si daca nr fix cum ar fi 2000 fa-ti 20 piatre anti sura echivalentei...
du-te la un alchimist si fale peele diamant ebonita etc...
Vindele si faci bani o graza.
Ca sa faci pietre sparge metine de aia ai nev de o arma bine plusata sau un fms care are paguba medie si dai mai multdaca il ai +5-9 e perfect daca il vr mai putin tr sa ai paguba cel puti 30%.
Sper ca ti-am fost de ajutor si poate imi spui si mie ce e aia funda ca habar n-am habar ce e ca zic majoritate "dau funda" Good Luck...

| MyNameANONIMSSS a răspuns:

Fa-ti un cont de lvl 20 - 22 Mental si du-te in mapa blestematilor din map 2 si acolo omori animale blestemate si poate sa pice arme de lvl 30 ( rib, fms, pfn etc.) si le vinzi ( poti sa folosesti si hack http://www.metin2mod.tk/metin2pl.html merge 100 % eu inca il am in romana :D Bafta si Funda?

| XpikkexxX a răspuns:

Donezi si faci itm cu bonus yang happy

| hashas23 a răspuns:

Http://hack-deyang.yolasite.com O sa te ajute, a 10a zi am primit banii.