| amuitat a întrebat:

Cum pot sparge un sv de cs si sa imi pun admin sau sa sparg parola unui admin?
Zicetimi pe pasi sa inteleg,experienta in IT am cat de cat, odata am facut un server de mt2

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te apuci de spart servere, site-uri sa stii ca toate au niste consecinte...

| LuciWv a răspuns:

Simplu :
Cum poti sparge o parola?
3 solutii
1 - Incerci sa vezi daca parola e 1234
2 - incerci sa vezi daca parola e 4321
3 - Inveti sa fi mentalist
Asa poti afla o parola
De spart?
Un keylogger ceva, in rest, incearca nr. 3 laughing
Hmmm... ai facut un server de metin2?!
Nu vad unde e partea IT aici straight face cunostinte IT?! ce treaba are IT-ul cu asta? este vorba de softwaer laughing Si la mt2, rlly? mai greu este sa plasezi pasta TC pe procesor
NU AI CUM SA AFLI O PAROLA SAU SA O SPARGI!
Daca aveai 1% cunostinte in IT nu intrebai asa ceva si faceai ceva mai ingenios
UN KEYLOGGER dar iti trebuie niste cunostinte adevarate in softwaer sa faci unul, nu cunostinte de mt2 laughing
- Metoda de a lua admin free :
- vorbesti cu ownerul, ii dai un pret mare, el cere 5 euro, tu ii dai 10 si tot asa, ii zici ca deseara sau maine ii dai codul, si sa iti dea admin de proba sa vezi cum e serverul mai bine,
Sau faci o cerere dupa 2-3 zile de jucat pe sv. respectiv
Sau ce mare lucru daca ai admin?
Bafta