| Kazuya a întrebat:

Cum sa pot porni un server de metin2 pe windows 7 ultimate x64?
Adica,imi apare 1 connector de ala(la server asa trebuie sa apara)
insa cand dau sa ma loghez nu merge!
Am avut si xp sp2 pe care am facut serverul, si mergea chiar bine, iar la virtual box imi aparea la fel.
A trebuit sa imi pun 7 pentru ca pe xp nu imi merg drivere de la placa video(ca acum mi-am luat un laptop care suporta xp si e super performant).
ajutati-ma, daca imi veti da un raspuns bun va voi da si funda si gm pe serverul meu de metin2.
PS. fac cliente de metin2 pentru iteme hammer, ro, gx sau explossive.

3 răspunsuri:
| XeNoN1 a răspuns:

Poi, uite ce zic eu.
Incearca sa il faci pe hamachi, pentru ca pe windows 7 nu merge.
Windows XP are IP Static
Windows 7 are IP Dinamic.
Incearca sa faci pe windows 7 sau cu hamachi.

| HFD a răspuns:

Frate daca nu iti merge inseamna ca ceva nu ai facut cum trebuie... incearca sa il faci din nou cu grija fara sa uiti de nimic...cu altceva nu te pot ajuta daca nu stiu exact problema pe care o ai.

| Kazuya explică:

Sa stii ca am mai facut cel putin 13 servere de metin2.
Si acelasi server, imi merge pe windows xp.
Deci nu uitati, dati-mi un raspuns bun si va voi da SGA!