| DanCosti a întrebat:

Daca am pe PC atat o placa video dedicata, cat si un procesor cu placa video integrata, cand conectez monitorul la portul de pe placa video vor lucra ambele placi video, in caz de nevoie (jocuri, editare video etc.)?

1 răspuns:
| 120bulevard a răspuns:

Nu, doar placa dedicata va lucra si aia integrata intra in stand-by, daca vrei sa ai 2 placi simultan iti trebuie SLI sau Crossfire dar e mai complicat si mai scump si trebuie sa indeplinesti anumite criterii ca sa fie posibila procedura.