| andreyyy50 a întrebat:

Daca laptopul meu are placa video integrata nu dedicata si iesire doar VGA si nu HDMI il pot conecta la un LCD/ plasma care are VGA? am citit pe toate site-urile ca astfel de conexiuni nu se pot realiza decat intre laptopurile care au placi video cu memoria dedicata. Mi se pare totusi absurd, daca nu ar merge atunci de ce mai are iesirea VGA? doresc sa imi achizitionez un astfel de cablu si sper sa nu o fac degeaba. Daca stiti va rog ajutati-ma...

2 răspunsuri:
| marian_3880 a răspuns:

Da daca LCD-ul are VGA!

| eNdH a răspuns:

Daca televizorul tau are loc unde sa bagi cablu VGA atunci poti.Insa dosr pe la plasmele mai vechi sunt.Deja pa LCD nu mai sint asa multe.Si eu fac lafep cu laptopul meu.Ii pun o mini-plasma si il folosesc in loc de pc. Spermcs te-am ajutat