| Cristian2003 a întrebat:

Daca un tip are un cont nonpremium de minecraft numit exemplu mielu,care pe un server pe skypvp are in cufar niste mere de aur,iar pe contul asta joaca pe calculatorul altuia,iar el isi ia minecraft premium,iar el are un cont exemplu giugiuc,parola mata,iar el vrea sa se joaca si pe serverul ala nobpremium,iar el nu vrea sa josce pe contul asta ca nu vrea sa ia progresul de la capat,iar tipul vre sa joace pe contul aka nonpremium numit mielu, ca sa aiba in cufar merele alea de aur? Pe minecraft premium poti intra si pe cont nonpremium?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Nu, de pe launcher premium nu poți intra pe cont non-premium.

Dar de pe launcher non-premium poți intra pe cont premium.

Lași același launcher, nu instalezi nimic, cumperi jocul și în setări poți schimba la launcher pe mod online.