| cosmin123bos a întrebat:

Dati-mi niste servere de sa:mp romanesti dar sa fie cat de cat populate. funda:X

628 răspunsuri:
| myky99 a răspuns:

HostName: Server RPg! [0.3x] [recrutam 3 admini]!
Address: 188.212.105.196:7777
Players: x / 60
Ping: 12
Mode: Jucausii GF
Map: SkyZone

Un Super Server Rpg Care Merita Jucat.....Admini prietenosi, Raspunsuri imediate la reporturi sau Etc.

Factiuni:

1. Police Departament (PD)

2. Federal Bureau of Investigation (F.B.I)

3.National Guard

4.Medic

5.News Reporters

6.Primar

7.Taxi Cab Company

8.Hitman

9.School Instructor

10.The Mafia

11.The Triads

12.Groove Street

13.Los Santos Vagos

14.Ballas

15.Varios Los Aztecas

Va Asteptam Cu Mare Drag Pe Serverul Nostru
Grabiti-va Puteti Avea Sansa La Helper Sau Chiar Si Admin( Regula de baza: Adu Playeri Iar Staff-ul Te Va Premia)

| myky99 a răspuns:

HostName: Server RPg! [0.3x] [recrutam 3 admini]!
Address: 188.212.105.196:7777
Players: x / 60
Ping: 12
Mode: Jucausii GF
Map: SkyZone

Un Super Server Rpg Care Merita Jucat.....Admini prietenosi, Raspunsuri imediate la reporturi sau Etc.

Factiuni:

1. Police Departament (PD)

2. Federal Bureau of Investigation (F.B.I)

3.National Guard

4.Medic

5.News Reporters

6.Primar

7.Taxi Cab Company

8.Hitman

9.School Instructor

10.The Mafia

11.The Triads

12.Groove Street

13.Los Santos Vagos

14.Ballas

15.Varios Los Aztecas

Va Asteptam Cu Mare Drag Pe Serverul Nostru
Grabiti-va Puteti Avea Sansa La Helper Sau Chiar Si Admin( Regula de baza: Adu Playeri Iar Staff-ul Te Va Premia)

| Tlbi a răspuns (pentru HelpMeNow):

Rpg.bugged.ro e mult mai tare. e un server foarte populat, 100% romanesc si foarte serios. server rople-play atentie, peste 300 online. IP: rpg.bugged.ro, va astept sa jucam samp!

| Oana_Darius_1996 a răspuns:

HostName: (0.3x)Test
Address: 178.156.200.154:7777
Players: 3 / 50
Ping: 132
Mode: rGaming RPG v0.1
Map: LS-LV

Va rog sa cititi informatiile despre server.

Serverul este RolePlay, el va fi numit rGaming pentru ca este serverul original rGaming daca ati jucat pe el.
Un lucru foarte importatn, cand intrati pe server si v-ati inregistrat dati /report m-a adus xTremeR, am vazut reclama serverului pe un site.

Informati despre server.

Factiunile sunt urmaroare:
1. Politia Romana
2.Servicicu Roman de Informati.
3.Armata Romana
4.Smurd
5.Romi
6.Taxi
7.School Instructor
8.Hitman
9.News Reporter
10.Remorcari Auto
11.Clanul Sadoveanu
12.Clanul Capone
13.Clanul Duduianu
14.Clanul Corsicaru
15.Clanul Tobasaru
16.Clanul Camataru
De asemenea se cauta lideri seriosi in factiuni, si se mai cauta si playeri seroisi pentru admin.

Joburile de pe server sunt cele cunoscute de pe rGaming.

Masini personale

Pe acest server poti avea :

-o masina personala
-un motor personal
-un avion personal

Masinile, motoretele, si avioanele sunt foarte ieftine.
De exemplu Infernus costa 2.000.000 dolari.

Forum vom avea in curand.

va asteptam cu mare drag sa jucati la noi pe server.

rGaming The Best.

| narcis111 a răspuns:

HostName: CoolPlay SA-MP Comunity.
Address: 188.241.63.189:7777
Players: 1 / 50
Ping: 19
Mode: Roleplay
Map: • Los Santos •
nu este populat este deschis de acum 2 zile daca intri te voi ajuta cu ce vrei nu sunt admins dar stiu multe sunt playeri mai multi dar nu sunt on

| Bebe210333 a răspuns:

HostName: Play-Zone[RPG]0.3X
Address: 95.64.38.79:7777
Players: x / 50
Ping: 5
Mode: Version NeXuS RPG v4.1
Map: Los Santos

| EfectZZZZ a răspuns:

Server info: RedZone-Suer Bonus 20:30
Adress: rpg.pronation.ro
Ping 25
Map: Los Santos

| Mihai1497 a răspuns:

Am decis sa imi prezint si eu server-ul

HostName: Bestyali RolePlay [0.3x]
Address: 94.176.163.92:7777
Mode: Role Play

Factiuni Oficiale:
Politia Romana
Armata Romana
Serviciul Roman de Informatii(S.R.I)
Guvernul Romaniei

Cele neoficiale nu au nume!
Numele este ales de lider
Deocamdata sunt 4 la numar

Pentru a face bani pe acest server trebuie sa munciti!
Deocamdata avem doar urmatoarele locuri de munca:
Diler arme-furi materiale de la armata si creezi arme pe care la vinzi
Detectiv-poti cauta playerul,masina playerului, casa playerului, afacerea playerului si poti cauta o masina dupa numarul de inmatriculare
Mecanic-repari masina, ii schimbi culoare, o tunezi
Pescar-pescuiesti
Padurar-duci lemne cu masina la termocentrala
Gunoier-strangi gunoiul de prin tomberoanele din oras
Servicii funerare-duci sicriul de la biserica la cimitir
Muncitor TermoCeontrala-duci carbune pentru a porduce caldura
Fermier-duci dovleci la capre si la vite
Minier-mineresti
Muncitor Santie-duci ciment la santie

Alte informatii:

Level

Pentru a face level va trebuiesc RespectPoint pentru fiecare level trebuiesc 12 Respect Point(indiferent de level)
RespectPoint veti face dupa ce veti sta pe server 1 ora indiferent daca veti stai 50 de minute si aveti ghinion se opreste netul sau vi se intampla ceva aceste 50 de minute vor ramane salvate si dupa ce intrati va trebui sa mai stati inca 10 minute!
Acest sistem de level este unic in Romania gandit de noi petru a avantaja jucatori.

Casele

Pentru a fi mai in siguranta va puteti cumpara o casa in ea veti putea depozita arme bani materiale, o puteti incuia/descuia dar daca este incuiata cei de la politie SRI si Armata vor putea intra in casa spargand usa!

Afacerile

Daca vreti sa faceti bani mai usor va puteti cumpara o afacere si la fiecare intrare a unui jucator in afacere el va fi taxat cu o suma de bani setata de dumneavoastra, afacerea o puteti incuia/descuia, puteti scoate bani din afacere sau sa bagati bani in ea

Autovehiculele

Daca vreti sa ajungeti cat mai repede in locul dorit va puteti cumpara o masina care va putea fi folosita doar de dumneavoastra o puteti incuia/descuia puteti depozita materiale, bani, arme, armura o puteti vinde la alt player

Programul Rabla

Daca aveti masini care sunt stricate sunt prea demodate/vechi le puteti duce la remat si ele vor fi reciclate si prin programul rabla veti primi o anumita suma de bani care depinde de model-ul vehicului si de starea in care se afla acesta

Telefon-ul

Pentru a putea vorbi cu prieteni tai iti poti lua un telefon de la magazin si veti putea vorbi intre voi daca aveti ambi telefon, sau puteti suna 112 numarul de urgenta, dar pentru a vorbi la telefon/a da sms aveti nevoie de credit, creditul va scade de fiecaredata cand sunati/dati sms, daca nu aveti credit nu puteti suna pe nimeni, daca vrei sa iti suni prieteni dar nu le poti memora numarul nu este nici o problema numarul va ramane la istoricul comvorbirilor, sau puteti sa il adaugati in lista de contacte

Balon cu aer cald!

Puteti zbura cu balon-ul cu aer cald deasupra orasului si sa vedeti peisaje de neuitat!

Surf!

Daca va este prea cald sau aveti chef de adrenalina puteti merge sa faceti putin surf

Basketball

Daca va plictisiti puteti juca un meci de Basketball cu prieteni

Server-ul este in oras-ul Los Santos dar majoritatea joburilor sunt in afara orasului
Clanurile sunt in patru sate diferite

Sunt si alte lucruri interesante pe server!
Avem doar o singura problema, aceea consta in: playeri intra zic ca e frumos server-ul si dupa es :-?
Daca aveti posibilitatea sa aduceti playeri/cunoasteti pe cineva care poate aduce va rog dati-mi un PM cu id multumesc!

Poze:
http://www.facebook.com/pages/Bestyali/556679144350226?fref=ts

Cateva filmulete:
https://www.youtube.com/watch?v=rWtu75WBMLg

| Petra_Andrei_1997 a răspuns:

Intra pe rbs.sasnet.eu:7778 e un server careti da admin lvl 3 fara donatie si cand intrati pe server sa sp ca eu vam invitat nume de joc(smecheru)K

| cordonator a răspuns:

HostName: [0.3x] România Viata Realã || RolePlay
Address: 188.27.185.97:7777
Players: 2 / 500
Ping: 20
Mode: Viata Reala | Role Play
Map: San Andreas - Dăm Helper/Admin. La 10 Playeri, LIDERE! Vă așteptăm! Spuneti ca stiti de de server de la VladEffect.Multumesc!

| MaNunke a răspuns:

Pe serverul CSDetails vi sa te relaxezi, in timpul liber si sa legi prietenii cu oameni de milioane! CSDetails incearca sa spuna NU DM-ului si sa faca jocul cat mai apropiat cu realitata! In cele ce urmeaza am sa incerc sa fac o descriere a modului.

Modul este GF de Fear editat de ( Emanuelll, ORION, Shadow)!

Pe server sunt 16 factiuni (tin sa va anunt ca numele clanurilor exista si in realitate):

Politia Romana
Serviciul Roman de Informati
Armata Romana
S.M.U.R.D.
Rromi
Taxi Company
School Instructor
Hitman
News Reporter
Remorcari Auto
Clanul Sadoveanu
Clanul Capone
Clanu Duduianu
Clanul Corsicanu
Clanul Tobosaru
Clanul Camataru

Avem o terasa langa gara SF, unde iti poti invita prietena la un suc.
Pentru a face jocul si mai apropiat de realitate am creat puncte de penalizare si supendarea permisului auto pentru 3 luni (payday) iar daca se da un test se va primi inapoi automat permisul dupa 1 luna (payday).
Politia poate sa puna blocaje, sa verifice centura jucatorilor, arata insigna.
Mapa este foarte mult editata.
CSDetails a fost creat din dorinta unor oameni de a face ceva frumos si serios, nu
pot sa va promit (daca intrati pe server) decat ca acesta nu va inceta sa evolueze si sa
va uimeasca prin lucruri placute, dar cel mai important vreau sa va spun ca acest server NU se va inchide
asa cum se intampla cu alte servere. Tocmai de aceea am deschis acest server deoarece am crezut ca singurul mod
prin care pot sti sigur ca nu se inchide un server si pierd tot este de a face chiar eu un server.Playerii care sunt suparati
ca serverele tin o scurta durata de vreme si ca dupa pierd tot pot venii aici unde va promit ca nu vom inchide NICIODATA

- Masina personala o inregistrezi la primarie, iti iei ce numere vrei... care vor aparea pe loc.
- Vama ls -sf, pasaportul il obtii facand cerere la primarie si ridicandu-l de la sectia de politie.
- Daca nu ai casa... acum poti dormi cu chirie sau la un hotel... conditi foarte bune (/sleep, /heal, cat timp ai inchiriat o camera la hotel tot acolo vei fi respamat).
- Fiecare jucator poate avea 1 masina personala, 1 motocicleta personala si 1 avion/barca personala.
- Avem 7 NPC care transporta oameni ( 3 pe autobuze, 2 pe tren si 2 pe avion), in fiecare statie ti se spune numele statiei si ce statie urmeaza, bineinteles in masinile de transport public nu te poti urca fara bilet.
- Sistemul de register/login rescris de la 0.
- Atentie! Totul se salveaza in tabele din baza de date MySql!
- Garaje

Serverul beneficiaza de:
Masini Personale
Barci Personale
Heli Personale
Moto Personale

Yard

Inmatricularea masinilor cu numar personalizat:

http://i.imgur.com/B8uTV.jpg

Si de alte lucruri interesante!
dns (ip) rpg.csdetails.ro
forum / site: www.csdetails.ro

| JokkkeR a răspuns:

[RO]Drift King Colceag
cel mai tare server de samp 0.3x

| shockysteel a răspuns:

[b][i][color=green]Hostname: PortGaming: RPG Server 0.3x
Game: San Andreas Multiplayer
Status: Online
Players: xx/100
Adresa iP: 93.119.30.81:7777
Tara: Romania
Gamemode: PortGaming v3
Mapname: Los Santos & lv
Forum: http://www.portgaming.tk/forum
Vineri LGS super tare
Sambata Ora 21:00 Level UP + 200.000$[/color][/i][/b]

Puteti deveni lider la urmatoarele factiuni:

-Politia Romana
-F.B.I
-Armata Romana
-SMURD
-Clanul Dragonu
-Clanul Camataru
-Guvern
-Hitman
-School Instructor
-Stirile Pro-Gaming
-Speed Taxi
-Clanul Sadoveanu
-Clanul Duduianu
-Clanul Capone
-Clanul Corsicanu
-Need For Speed

Lista Joburi:

*Tractorist
0. Farmer
1.Detective
3.Lawyer
4.Mechanic
5.Bodyguard
6.Bus Driver
7.Boxer
8.Car Dealer
9.Paper Boy
10.Trucker
13.Whore
14.Drugs Dealer
15.Car Jacker
16.Arms Dealer

Ce contine acest server:
-inchisoare unica
-sistem de war pe teritorii
-sistem de gps > /gps
-sistem de masini personale
-case personale
-bussines-uri
-radio online > /radio
-sistem de admini
-sistem de agenti
-masini de civili
-sistem de engine (tasta 2)
-echipa de admini activa si de treaba
Multe altele descoperiti voi pe server!

| AlexAlexAlexuzz a răspuns:

HostName: MNG Trucking Romania [0.3x]
Address: 188.173.170.124:7777
Players: 3 / 200
Ping: 25
Mode: Trucking V2.4
Map: San Andreas

O mica prezentare a serverului:
-Zilnic cate 2-3 eventuri la care primiti vip lvl 3 (permanent)
-Admini de treaba online 24/24
-Serverul este bine scriptat.
-Case libere in LV, SF, LS
-La inceput primiti de la admin 500 score.
-Aveti foarte multe sloturi pentru case.

ACEASTA ESTE O MICA PREZENTARE A SV-ULUI NOSTRU.VA ASTEPTAM PE SERVER.

| AlexAlexAlexuzz a răspuns:

Salutare.Uite un server sa:mp mod trucking populat cu case de vanzare in toate orasele.
Ip:188.173.170.124:7777

| AlexBote a răspuns:

HostName: GFZoNe - RPG Server { All Unbaned}
Address: 188.212.104.177:7777
Players: 7 / 100
Ping: 26
Mode: GFZone Mode™ v0.5
Map: nCity (LS)
aici ai tot ce vrei
Daca esti activ si mai aduci playeri vei primi agent/admin(membru staff)
Si desigur daca esti activ lider la o factiune
Te astepatam de obicei suntem vreo 20 on Bafta big grin

| Nistor_Iulian_1998 a răspuns:

HostName: [0.3x]Samp.EFL.Ro - The Godfather
Address: samp.efl.ro:7777
Players: 33 / 50
Ping: 34
Mode: Godfather © EFL.Ro
Map: San Andreas

| Nistor_Iulian_1998 a răspuns:

HostName: [0.3x]Samp.EFL.Ro - The Godfather
Address: samp.efl.ro:7777
Players: 33 / 50
Ping: 31
Mode: Godfather © EFL.Ro
Map: San Andreas

| Tlbi a răspuns (pentru BlueR):

Rpg.bugged.ro e SUPERIOR serverului spus de tine din TOATE punctele de vedere. seara pe rpg.bugged.ro sunt peste 350 online si se face role-play frumos, cu romani si cu preturi la case/masini/biz-uri foarte acceptabile.
pe rpg.bugged.ro poti cumpara palarii, ochelari, masini frumoase si ieftine, aparat de fotografiat, etc. e foarte tare happy
desigur poti deveni politist, taximetrist, reporter, etc, e genial!
IP-ul serverului(adresa): rpg.bugged.ro, bagati-l in samp si o sa va convingeti singuri.

| Florian000 a răspuns:

e super tare >>CREDEMA MERITA

| raulx a răspuns:

HostName: Trucking-Romania-Games[0.3x]
Address: 94.176.163.111:7777
Players: 15 / 25
Ping: 13
Mode: Trucking-Romania-Games[0.3x]
Map: San Andreas
Dam admine Level 3 Gratis

| raulx a răspuns:

Address: 94.176.163.111:7777
Serverul este de Truking si dam admine level 3 gratis

| raulx a răspuns:

DAM ADMIN LEVEL 3 GRATIS
HostName: Trucking-Romania-Games[0.3x]
Address: 94.176.163.111:7777
Players: 9 / 60
Ping: 17
Mode: Trucking-Romania-Games[0.3x]
Map: San Andreas

| Stefan_Smily_1992 a răspuns:

HostName: AdvancedGaming Role Play [0.3x]
Address: 89.42.200.33:7777
Players: 10 / 60
Ping: 21
Mode: Version v4.0 - RPG
Map: • LS and LV •

| Anonymous69 a răspuns (pentru HelpMeNow):

HostName: [0.3x] Nolimit Gaming RPG
Address: 93.119.30.152:7777
Players: X / 100
Ping: 8
Mode: NN:RP v3.1
Map: San Andreas

NoLimit un server RPG, fiecare dintre noi sau majoritatea care joaca samp stiu ce este RP(Role Play), simulam viata reala pe cat mai mult posibil. Unora le iese altora nu dar asta e viata.Insa pe NoLimit incercam si credem ca avem unul dintre cele mai tari servere de RP fara nici o indoiala. Oricare intra pe NoLimit are drepturi egale nu facem diferenta toti suntem la fel, doar singuri ne putem inalta sau pica aici e treaba fiecaruia.

Forum: www.nolimit-gaming.com/index.php

| Calin_Ciprian_1977 a răspuns:

HostName: [RO]HZONE Community [0.3x]
Address: 188.240.231.198:7777
Players: X / 30
Ping: 6
Mode: RPG © xPlay
Map: San Andreas

| Pop_Andrey_1998 a răspuns:

HostName: UltraMania Ora 19:00 Salarii Leader+Levelup||
Address: samp.ultramania.ro:7777
Players: xx/100
Mode: UltraMania.ro RPG
Map: San Andreas

Factiuni :

Police Department
Federal Bureau Of Investigations
National Guard
Medics/Fireman Departament
La Cosa Nostra
Yakuza
Hitman
News Reporter
Taxi Company
Crips Gang
Bloods Gang
Surenos Gang
Nortenos Gang
For More Adrenaline

Joburi:

1)Legale

Detective
Lawyer
Mechanic
Bodyguard
Car Dealer
Boxer
Paper Boy

2)Ilegale

Whore
Drugs Dealer
Car jacker
Arm Dealer

| K1dAnonim a răspuns:

HostName: GF Master:Azi 16:00 2 LEVEL UP+NRG+400k+5RP!
Address: 93.119.30.70:7777
Players: 4 / 50
Ping: 21
Mode: Devil GF
Map: San Andreas

| Testoss a răspuns:

HostName: CrackSwoka GF [Astazi ora 22:00 -> Curse ilegale]
Address: 95.64.36.19:7777
Players: 0 / 100
Ping: 8
Mode:.:::Gf.CrackSwoka:::.GF
Map: San Andreas

Server nou deschis - ESTE HOSTAT!

Forumul este: gf-crackswoka.forumz.ro

Pentru mai multe deatalii, vizitati forumul!

| JuniOr_Michael_1994 a răspuns:

Raspunsul tau aici...HostName: [0.3x]GameLifeRP - La 25 playerii on EVENT Surpriz
Address: 93.119.26.77:7777
Players: 17 / 50
Ping: 27
Mode: GameLife v1.5
Map: San Andreas DAca aduci 5 playeri ai HELPER!