| RazvyP a întrebat:

Dati-mi si mie statusuri frumoase.

Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| RoxyLaLa a răspuns:

Buna:)

Dacă vrei să fii fericit o clipă, răzbuna-te... daca vrei sa fii fericit o viaţă, iartă…

Unde ţi-i inima, acolo ţi-e şi gândul…

Numai faptele fac sa cunoastem ceea ce suntem…

Nimanui nu ii pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit…

Nu de moarte mi-este frica, ci de vesnicia ei…

Iarta, dar nu uita…

Viata este frumoasa si e pacat sa trecem prin ea, fara sa iubim, macar o singura data, cu adevarat...

Esti atit de dulce atunci cind zimbesti, cind rizi, cind plingi, cind ma certi, cind ma alinti, cind ma iubesti…

Un zimbet este o lumina la fereastra sufletului ce iti arata ca inima este acasa...)

Totul dispare ca sa apara din nou ---

Nu strica lipsa cât strica surplusul.

Umilinta este adevarata piatra de încercare a celui maret.

Exista o singura masura a iubirii : aceea de a iubi fara masura.

un. miracol... o minune... doar privirea ta ma-omoara)

Tot ce e bun.e greu de faCut). usoR e sa pierzi.usor e sa mori.chiar si sa triseZi e usor)

Oare lacrima ce simte?

you are in my heart…

iubim. zîmbim. îndurăm...simţim.

mama prostilor e mereu gravida=D

Ne-am nascut liberi dar peste tot suntem in lanturi

Priveste in ochii mei...Ce vezi? nimic,nu? Tu ai luat tot farmecul lor.

•destul de matura sa imi dau seama de multe lucruri si in acelasi timp destul de copila sa ma prefac ca nu le vad!

putin este sa ma iubesti~trebuie sa ma intelegi,putin este sa ma gasesti,principalul este sa nu ma pierzi!

Blandetea in vorbe creeaza incredere|Blandetea in gandire creeaza profunzime|Blandetea in daruiri creeaza Dragoste

Tu: Scuza-ma vorbeai cu mine? EA: Nu. Tu: Atunci incepe acum.=)

Cat timp iubesti, ierti
Viata este calatoria din punctul "eu" spre punctul "noi"...

Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa... si un suflet smuls din piept.

Cand iubesti pe cineva, lasa-l sa plece! Daca te iubeste se va intoarce! Asta e conditia iubirii

Ce-i frumos in suflet. nu-ti poate fi luat

Zambeste`! Tu esti tot ce am mai bun

". tu ai nevoie de mine, si eu de tine ti-as sugera sa treci peste mandria de sine "

Nu m`ai lasat sa-ti arat cine sunt,m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta, nu se face asa. iubeste-ma pe mine nu imaginea mea

nu am nimic de pierdut, daca`o iau de la`nceput!""

Spune-i stop cand te streseaza,spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

Destinul amesteca cartile, iar noi jucam.

Daca tu ma Copiezi Pe mine,InSeAmNa cA Is uN MoDeL Pt tine

Daca iti zambesc cand imi vorbesti,sa nu crezi ca ma prostesti

poti fuma langa mine daca nu te deranjeaza ca voi vomita pe tine

"imi spuneti ca nu ma suportati dar va uitati la mine de parca mi-ati fi fani
''Ai pirdut un diamant cautand pietricele!''

Am intrebari de pus,raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, pe cineva de uitat...

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine...

Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi...

You`re the reason for my smile
Nu te deranja sa ma deranjezi

ce te uiti ma? am status dar nu-l zic :p
Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

Daca prostia ar urla, lumea ar trai intr-un raget continuu!

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:eu sh restul

Daca simti fluturi in stomac inseamna ca ai mancat omizi

N-am bani de status...i-am cheltuit pe avatar
Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin...
Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu…

Daca ai… ai. Daca n-ai… n-ai. Dar e mai bine sa ai!
nu conteaza cat ma iubesti… atata timp cat te prefaci…

nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

Nu doresc sa reprezint totul pentru oricine, ci as dori sa insemn ceva pentru cineva anume.

Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea…

Cand ii aud pe unii spunand: "Viata este grea!", imi vine mereu sa-i intreb: "In comparatie cu ce?"

Necazurile si greutatile sunt trimise in viata noastra ca sa ne invete lectii pe care nu le-am putea invata prin alte metode.
Daca tot nu invatam din greseli, ce rost mai are sa le facem?

Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile,
suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte.

Grabeste-te incet.
Vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata ta!

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte

Nu treziti amintirile atunci cand nu le puteti adormi

"Cine nu cade nu se poate inalta"

Ochii omului vad in exterior ceea ce se intimpla in interior

Desi nu vezi totul cu ochii ti le inchipui tot multumita tocmai lor

Omul vede ce vrea sa vada

Daca esti mindru -vei suferi, iar daca nu esti –nu pretuiesti nimic

Plingem si ridem de acelassi lucru

Este mai rusinos sa nu ai incredere in prieteni, decit sa fii dezamagit de ei

Numai singuratatea te poate invata cu adevarat sensul cuvintului impreuna

Iuby cînd intri...dă-ţi 2 palme si ieşi

Tu nu stii sa simti tu stii doar sa gindesti

Uite ai citit citeva din colectia mea de statusuri :p
sper ca te'am ajutat)
cind am avut nevoie si eu am cautat, acum insa am))si vreau ceva si mai nou

multa bafta =*

Uite si multe altele aici:
Http://www.statusuri.ws/statusuri/statusuri-de-dragoste/ şi http://www.statusuri-messenger.ro/statusuri/statusuri-dragoste

Cam atatea.
Sper ca te-am ajutat:o3