| MaryusCobra a întrebat:

DAU FUNDA! Ce bonusuri trebuie sa bag pe iteme ca sa dau cu un damage mai mare pe metin2 (server privat) pe caracter de WARRIOR (magii pe corp)? Unii au aceleasi iteme ca si mine dar cand fac duel cu ei imi da 100k dintr-un skill iar eu d-abia 20-20k, si am multa aparare cu sabia si 2 maini dar tot degeaba! Ma bat chiar si unii cu level mai mic ca al meu si cu iteme mai slabe ca ale mele si nu cred ca e vorba de aparare sunt 100% sigur ca imi trebuie ceva pentru skilluri! Astept Raspunsuri!

21 răspunsuri:
| RaduCilaa a răspuns:

Ma in primul rand trebuie sa nu ai bonusuri de aparare. Tre sa ai HP semi-om si NEAPARAT critika. daca se poate ar fi bine si un set dar ma rog cu toate astea cele mai bune magii la war sunt pe corp.(dar trebuie sa stii sa joci ca altfel chiar daca ai cele mai bune bonusuri si dmg din lume nu bati pe nimeni).

| MaryusCobra explică (pentru RaduCilaa):

Am 125% in total semi-on si critica vreo 50%... HP 180k. whistling

| RaduCilaa a răspuns:

Maryuse zi-mi ce mt joci.Si ne vedem noi...

| MaryusCobra explică (pentru RaduCilaa):

Joc pe Metin2GTH

| RyugaHideki a răspuns (pentru MaryusCobra):

Ne vedem in joc.
Iti fac eu itemele.
Cat despre strategiile celor de mai sus..jos apararea? La set sa iti pui tot ce vrei tu sus?
Daca sunteti experti..intrati pe un metin de calitate, dar e francez. Ne duelam cand ajungeti in TOP.
Repet..ne vedem in joc. Sa imi spui in privat sau sa imi dai reply aici cu ce nume ai.

| alexutzuBOSS123 a răspuns (pentru RaduCilaa):

Auzi poti sa ma ajuti si pe mine?
am aceeasi problema

| Petrut_Radulescu_1989 a răspuns (pentru RaduCilaa):

Salut ma ajuti si pe min?

| Feitan a răspuns:

Raspuul tau aici...

| Feitan a răspuns:

Esti war deci tie iti trebuie cam asa sa dai DMG mare:
-PUTERE(TARIE)-Asta intra pe arma si scut
-Semiom(hh)-Asta intra pe arma scut, bratara, cercei si coif
-Rezistenta la magie-Asta intra pe bratara coif si pe unele armuri(exp:OTELU)
Astea ar fi BONUSURILE ESENTIALE PENTRU ATACwinking

| DEADEND a răspuns:

Man,aia care au itemele la fel ca tine si dau de 5x mai mult, au hack dmg.Asta e...

| IonutX197 a răspuns:

Bwaaaaa aia au hack ori esti u slab la iteme atata

| Yoplex a răspuns:

Buna! Jos strategie si HP pe toate! Sus strategie, HP, semi om si critik!

| MaryusCobra explică (pentru Yoplex):

Cum adica strategie? rezistenta sau tarie cum ar veni?

| Yoplex a răspuns:

Baaaa daca e fa-ti set si nu iti mai ia nimeni nimic si sus iti pui ce vrei.

| Gigel_busuioc_1996 a răspuns:

In primul rand nu ma bagam daca vedeam ce prosti puteti debita ai nevoie de multa patrunzatoare hh si crtica apararile sunt esentiale doar pentru cei cu seturi ca sa iti spun mai pe scurt ai nevoie de max pv sabie pumnal maini si crtica asta find colieru coif: magie full hh full rezistenta foc full sansa de aparare impotrivta sagetilor full armura: max pv max sabie max maini max pumnal max sageti bratara: max pv max hh max rez magie max rez foc papuci de preferabil niste papuci la fell full adica full sabie full pumnal crtica si max pv si daca pica si patrunzatoare e binevenita arma aceasta find cea mai importanta sa aiba str hh crtica patrunzatoare de preferabil sa faci cate o arma pentru fiecare rasa si celelate 2 pietre sa pui crtica si patrunzatoare

| pandurii a răspuns:

Copilas,trebuie sa ai bonusuri aparte pe fiecare lucru!
ArmuratongueV,Maini,sabie,pumnal,sageti (daca ai marmura)
BrataratongueV,semi,patrunzatoare
Colier:Sabie,pumnal,sageti,maini
Cizmetonguev, sabie, pumnal, maini
Coif:Semi, Magie
Cercei nu stiu

| cristian_4701 a răspuns:

Pe war ai nevoie de STR adica atac mult ca sa dai dmg. laughing! MULTE PUNCTE LA STR [ATAC]!

| drifterX a răspuns:

Trebuie sa iti pui pe cat mai multe iteme critica si STR.

| K1nd3r3dn1K a răspuns:

Auzi eu zis ca dacă vrei set pentru war bun trebuie bonusurile 6/7 sa fie rezistenta astea pe toate in afara de arma.
Pe colier, papuci, armura pui pv, sabie si 2 maini.Pe casca rez la magie si semiom.Pe bratara pv, semiom si rez la magie. Oricum pe toate trebuie sa fie maxim din ce ti-am zis adica de exemplu daca maxim sabie e 20 tu 20 trebuie sa pui.Fă cum ţi-am zis şi nu o să te bată prea mulţi

| Jdioreantu_Alex_1991 a răspuns:

Ma
eu dau pe darkness metin2 renisange 20 kk si am 110 si ll maxim e 255
deci cu izbitura dau 500 ca am facut tst cu unu de 250
artejul 764 k
tripla total 800 k
e mult nu daca reti sa dati si voi pe metin haa vr astept rolling on the floor) happy

| RoByZiSpEaR a răspuns:

Ba da si eu am o intrebare ce e ala set ca nu stiu si de mult caut pe cineva sa ma ajute da nu vrea niciunu pls help