| Robo a întrebat:

De ce ma omoara asa repede la cs. As vrea sa dati niste sfaturi ca sa devin mai bun atat pe defensiva cat si ofensiva...gen cum sa trag, sau sa ma feresc Plz dau Funda celui mai bun rasp!

Răspuns Câştigător
| verdiNEBUN a răspuns:

Salut Robo!

Din intrebarea ta reiese ca esti incepator cu cs, asadar, iti voi scrie aici niste comenzi care te vor ajuta sa te "misti" mai bine in cs.
rate 25000, cl_updaterate 35, fps_max 101, cl_cmdrate 101, cl_radartype 1, hud_fastswitch 1. Apoi, dupa ce introduci setarile acestea in consola, te duci in options, la video si selectezi rezolutia 800x600 de preferat, iar la renderer te asiguri ca ai OPENGL si apoi brightness-ul si contrast sa fie la maxim.

Dupa ce ai facut toate acestea, te poti juca decent cs.
Apoi, trebuie sa intelegi ca cs e un joc de tip shooter iar aici se pune accent pe intuitie, reflex si gandire rapida.
Pentru a ajunge un jucator bun, e necesar mult antrenament si dedicatie, rabdare si disciplina. Pe aceasta cale tin sa-ti recomand sa te uiti si la niste filme de cs pentru inceput; aici iti vei gasi motivatia si niste mici trucuri pe care persoanele cu care vei juca nu sunt familiarizate. Uite-te la "Eolithic", asta a fost primul film pe care l-am vazut happy

spor la frage!

| AmxMod a răspuns (pentru verdiNEBUN):

Salut, comenzile alea trebuie sa le bag cand sunt in joc? si trebuie bagate de fiecare data cand intru?

5 răspunsuri:
| byka1986 a răspuns:

Cand vezi un inamic care trage in tine apesi butonul ` (consola) apoi q, tab, enter si ar trebui sa fie totul ok

| cristofor1 a răspuns:

Nu pleca singur in ataca ca e mai riscant dar cu cit mai mult o sa joci cu atit mai bine ve putea sa tragi si mai desc ocheste in cap este cel mai bun efect)

| Robo explică:

Verdi daca se poate sa imi explici cum sa trag si sa ma feresc intr-un fel de gloante te rog

| verdiNEBUN a răspuns (pentru Robo):

Nu ai cum sa te feresti de gloante si trebuie sa te obisnuiesc cu ideea ca vei muri destul de des, esti inca incepator.

cat despre tras, totul sta in exercitiu. obisnuieste-te sa cumperi de cate ori ai ocazia armura (O-2 tasta), asta te va face mai putin vulnerabil in anumtie situatii.
Un alt sfat este sa cauti servere unde sunt admini indiferent de ora, pentru a nu avea probleme cu cei ce joaca cu coduri.

spor la frage!