| zNx a întrebat:

De ce mi se misca scadat videoclip-urile pe youtube?
Am procersor AMD Athlon(tm) XP 2200+ 1.79 GHz.
Inainte sa-mi reinstalez windows-ul cu ceva luni in urma imi mergeau videoclip-urile pe youtube bine.
In pc filmele se misca bine, doar online videoclip-urile se misca scadat.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Bine ai venit in 2012. Procesorul ala are vreo 10 anisori, cit mai vrei sa faca fata? Ia si downloadeaza de pe YT si vizioneaza-le local. Vizionate online solicita mai mult procesorul.

| zNx explică (pentru KodrutZ):

Am pe laptop i3, dar vroiam sa stiu de ce se misca scadat..cand acum ceva vreme mergea bine. Mersi.

| KodrutZ a răspuns (pentru zNx):

Depinde ce prostioare ai mai instalat, ce browser folosesti. Teoretic, ar trebui sa mearga, cel putin pina pe la 480p, poate chiar 720 cu putin noroc.

| zNx explică (pentru KodrutZ):

Vad ca pe 240p se misca bine, dar cam in patratele dar decat deloc mai bine asa.