| Raizel a întrebat:

De ce nu pot să ies din silver pe league of legends?

Răspuns Câştigător
| NVRE a răspuns:

Si eu joc lol si am sa iti spun de ce nu poti sa iesi din aceste divizi mici.
1.Nu face flame.
2.Nu te lasa tiltat de ce spun altii pentru ca de aia este /mute all.
3.Foloseste warduri si profita de avantajul care ti-l ofera viziunea pe harta.
4.Nu juca campioni complicati care necesita mecanica foarte buna ca : riven, katarina, vayne, yasuo, zed, lee sin, etc. Crede-ma eu sunt main de riven si este greu sa iesi din divizi mici cu campioni care depind de echipa dar tot am reusit sa ajung diamond 2.
5.Invata sa accepti ca nu toti sunt perfecti si ca si tu faci anumite greseli.
6.Foloseste pingurile cu cat mai mult pentru a-ti ajuta coechipieri si ai avertiza in caz de un roam.Foloseste in special : ss, danger. Celelalte doua sunt pentru a cere un gank sau a semnala ca vei veni sa participi la un team fight la un gank, la un roam.
7.Invata sa farmezi.Inainte de a te baga la un meci intra intr-un practice tool si antreneaza-ti farmul, si ar fi bine daca ai invata cum se controleaza un vave de minioni si cum sa faci freze.
8.Sa ai in vedere acest lucru ca in aceste divizii nu trebuie sa te lasi carat ci tu trebuie sa cari echipa indiferent ca esti 2/5 sau mai slab trebuie sa ii ajuti prin inceperea team fight-ului dar daca cineva te cara ajuta-l, pana la urma un meci castigat e un meci castigat.
9.Alege-ti doar 2, maxim 3 campioni care o sa-i joci in mecurile tale de preferat ar fi sa joci doar unul.
10.Nu juca mai mult de doua meciuri ranked pe zi.

1 răspuns: