| Ionut_Eduard_2000 a întrebat:

De ceva vreme am reinstalat windows special pentru a rula mai bine jocurile pe el.
Am instalat minecraft si am intrat pe un server, si surpriza aveam pingul exagerat de mare (mentionez ca pana sa reinstalez windows mergea ca uns.)
Si la lol la fel si la Cs, la toate jocurile care folosesc internet.
Nu am nici un program deschis pe background cand ma joc un joc.

2 răspunsuri:
| Florian000 a răspuns:

Instaleaza Windows 7 si cumpara memorie ram

| loktor a răspuns:

Viteza depinde si de windowsul pe care il folosesti sau daca a ajuns cumva praf la componentele calculatorului acesta i poate scadea viteza destul de tare.iti recomand sa iti faci update la toate programele pentru a rula mai repede.