| CosminLeanca a întrebat:

Dece imi da aceasta eroare la minecraft?

---- Minecraft Crash Report ----
// I bet Cylons wouldn't have this problem.

Time: 9/30/15 1:47 PM
Description: Initializing game

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at bsu.am(SourceFile:523)
at bsu.as(SourceFile:352)
at bsu.a(SourceFile:299)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:120)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
-------------------------------------------------------- -------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at bsu.am(SourceFile:523)
at bsu.as(SourceFile:352)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at bsu.a(SourceFile:299)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:120)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.8
Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version: 1.8. 0_60, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 148564744 bytes (141 MB) / 487391232 bytes (464 MB) up to 1020067840 bytes (972 MB)
JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_ javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx1G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn512M
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.8
LWJGL: 2.9.1
OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
GL Caps:
Using VBOs: No
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs: []
Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Profiler Position: N/A (disabled)

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Instaleaza Java (Minecraft ruleaza Java).
2 Instaleaza Driverul la placa video Minecraft cere Grafica 3D asa ca instalaeaza Driverul la placa video sa te poti juca jocuri 3D momentan poti juca maxim 2D (fara sa instalezi placa video).

3 Instalarea Driverul placi Video se face prin CD/DVD original ori de pe sait daca stii tipul placi video Ex: Nvidia
Ori instalezi Driver Booster si iti instaleaza el automat Driverul placi video actualizat la zii.
Ai 60 de instalari Gratis la versiunea Free si ai driverul actualizat + iti scaneaza si iti vezi toate driverele neactualizate.

4 Linkurile:
Java:
http://li.ro/a8d2
Driver Booster:
http://li.ro/prvc

PS:Cand instalezi Driverul la placa video sau la internet iti cere un restart ii dai acel restart si dupa poti sa intri in Minecraft fara probleme.
Mult Succes!