| Mokaina a întrebat:

Deci as vrea sa fac un server de minecraft dar nu merge.Am net prin cablu si am urmat toti pasii ca sa fac server dar ceilalti nu se pot conecta la el.Va rog sa ma ajutati.

Dau funda

3 răspunsuri:
| geoboss456 a răspuns:

Trebuie sa dai bani sa-l hostezi

| Mokaina explică (pentru geoboss456):

Mai demult mergeam sa fac fara host straight face

| Dinu_Andrei_1995 a răspuns:

Daca ai prin cablu poti sa faci simplu:
Daca ai windows 7 dai la start si scrii cmd, in cmd scrii ipconfig. Copiezi ce e la ipv4 adres si il pui in Server unde iti apare ip. Cauti pe net si iti iei ip-ul extern nu local de la "adresip.com"
Cu el o sa se conecteze si prietenii tai la sv. Sper ca te-am ajutat, daca nu iti merge da-mi add pe skype Andrei Dinu. Funda?