| Simbol1 a întrebat:

Deci eu am stat pe pc ceva timp l-am inchis apoi am revenit la el si mi-a aparut pe ecran "preparing your desktop" asa ca nu stiam ce este.Cand s-a deschis pc-ul eu nu am mai vazut toate iconitele de pe desktop scrisul s-a schimbat si pe browser si in tot pc-ul ora si data si nu mai stiu nimic in tot pc-ul decat ca am toate programele instalate.Cum rezolv sa fie ca inainte sau macar spune-mi de ce mi s-a intamplat asta.Si mai e ceva de fiecare data cand il deschid imi scrie "preparing your desktop".

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti spun eu ca este virus. Daca ai pe cineva care are DVD cu antivirus sa lucreze in DOS. scapi. Daca nu, reinstalare.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai luat un virus sau este o defectiune a Windowsului. Reinstalare si gata. Atentie sa stergi complet partitiile si sa nu pastrezi fisiere care au terminatia "exe" doar daca ai un computer cu antivirus in el si le pui pe un stick si le verifici cu antivirusul.

| Simbol1 explică (pentru Salontanul):

Nu vreau sa reinstalez windowsu vreau doar sa nu mai imi apara preparing your desktop cand il deschid si ecranu negru.Dar azi cand l-am deschis imi zicea la avertizari ca asta e o chestie basic.

| Salontanul a răspuns (pentru Simbol1):

Iti spun eu ca este virus. Daca ai pe cineva care are DVD cu antivirus sa lucreze in DOS. scapi. Daca nu, reinstalare.