| Malvina24 a întrebat:

Doresc sa conectez aparatul foto COOLPLIX L110(Nikon) la calculator.Nu ma prea descurc. Daca are cineva un aparat la fel sau se pricepe la acesta v-as ruga sa ma contactati.As dori sa iau niste poze si nu reusesc. E urgent! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Malvina24 explică:

@mircea lucrul asta il stiu.Am si instalat cd-ul aparatului insa cand vreau sa copiez pozele nu stiu unde sa dau.Am gasit odata din intamplare iar apoi nu am mai stiut sa fac la fel.Nu prea am rabdare cand nu ma pricep si ma enervez si chiar as vrea sa ma ajute cineva.

| mircea a răspuns:

Cam toate aparatele, au un cablu care se conecteaza la aparat si cu "partea" de USB (un fel mufa mai mare!), la calculator, pe spate unde sunt toate cele conectate. Daca ai Laptop, atunci scoti cardul din aparat si-l introduci in Laptop si deschizi fisierul ca pe oricare altul. Succes!