| muncesc45 a întrebat:

E legal sa ai modat playstation3? Cica ar fi ilegal sa iei unele jocuri, eu am dat comanda pe olx, pai eu nu am avut niciodata de unde spanac sa stiu daca e legal sau nu?

1 răspuns:
| catalin2500 a răspuns:

Daca prin modat te referi la jail(pr)/jailbreak, atunci nu.
Un exemplu similar este la telefoane, root pe android sau jailbreak pe IOS, prin care poti sa umbli la setari, sa ti instalezi aplicatii 3rd party (iphone mai ales,, deci practic modezi telefonul, si nu, nu este ilegal, dar nu este recomandat....ilegal era prin 2008-2009 pe iPhone sa ai jailbreak.
Sper ca te am ajutat!