| Deiu12213 a întrebat:

E vreo problema cu acest wishlist?
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3217628

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Da,totul este oribil in afara de placa video, nu te uita tu ca procesorul ala are 8 nuclee ca este pe o arhitectura foarte prost conceputa si veche, procesorul ala e din era lu tataia.
Nici macar nu stiu ce sursa ai, incat sa stiu ca iti va duce sistemul
Uite aici un quad core ryzen care distruge fx-ul ala, in plus ai si 8gb ram in loc de 4 fiindca 4 nu sunt de ajuns in zilele astea, totul la acelasi pret.

1 răspuns:
| marian37 a răspuns:

Lipsesc componente. Tehnologia este veche. Acum nu merita sa iei o placa video mai mult de 1050. Mai bine ai lua un i5 kaby lake, un gtx 1050, 8gb RAM (poti lua mai intai 4 apoi mai pui 4). Pe parcurs pui o placa video mai buna. Nu stiu ce sursa ai si daca iti poate duce sistemul.