| UrlatiDeathRun a întrebat:

Ecineva care joaca Minecraft? si stie sa foloseasca bine redstone? daca da va rog dati-mi id si invatatima si pemine. Funditabig grin MS ANTICIPAT!

1 răspuns:
| Favorite a răspuns:

Da am jucat minecraft si foloseam acel redstone pe care il gasesti la nivelul 16 unde gasesti si diamantul.Cum se foloseste? Redstonul ca sa functioneze trebuie automat conectat la ceva. Exemplu: Tu ai redstone in mana si ai un piston lipicios.Pui acel restone jos dupa care pui pistonul lipicios in fata lui in asa fel incat el sa stea conectat si in spate pui o placa de presiune.Si te pui placa de presiune, redstonul lumineaza si pistonul se misca. Daca nu ai inteles lasa-mi PM pe adresa de mess : lululop_96