| jamesbond531 a întrebat:

Eu joc de ceva timp minecraft dar nu stiu cum se obtine obsidian, stie cineva cum? astept raspuns!

3 răspunsuri:
| beny92 a răspuns:

Iti faci un Bucket si il umpli cu apa si torni apa peste lava si iti iese obsidian happy bafta

| Snowclaw a răspuns:

Pune apa peste lava ^^

| codyalex a răspuns:

Pai de obicei Obsidianul se face daca pui apa peste lava, sau daca intamplator aceasta actiune s-a intamplat deja, de obicei se intampla in pesteri gata facut obsidian prin contopirea apei cu lavei, dar daca nu ai noroc sa gasesti iti pot prelucra singur punand cu un bucket apa peste lava happy mult noroc!