| qlTlp a întrebat:

Fatal error has detectet from java runtime...
Sall TPU am o problema cu minecraftul
am avut laptopul mai plin si merea greu ( atunci aveam minecraft - ul ) si bineinteles a golit laptopul prin reinstalarea windows-ului ( este si a fost windows 7 ) si mi-am bagat minecraft launcher (stiti care) si normal am dat dublu clic launcher sa instalat, m-am logat, am ales versiunea si am dat play. astept 2-3 secunde pana apare fereastra de la minecraft si dupa nici o sec. ce s-a incarcat dispare si ma da inapoi la meniul cu play si apare fatal error has detectet for java runtime...
v-ati prins voi acum nu umplu pagina cu toata eroarea
Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac ca minecraftul sa mearga din nou daca aveti nevoie de toata eroarea ziceti-mi ca vo dau doar sa ma ajutati.
Dau funda la cel ce ma ajuta

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Trebuie sa descarci java runtime.
https://www.java.com/en/download/