| compcris00 a întrebat:

Funda.In legatura cu g2a.com.Am pus un obiect la vinzare,un joc doar pentru cis,dar am uitat sa-l pun la cis si l-am pus la global.Un individ l-a cumparat si vrea banii inapoi, am primit asa mesaje ce sa fac?
1.The key is wrong and he can play only in cis.
2.the attachment was removed due to personal...
ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa ii dai banii inapoi?

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Da
A case regarding the item from auction number [614370] has been reported to the Marketplace Resolution Centre.

You may check the case by clicking the following link:
Resolution Center
The time of reply to the buyer is 9 days. If there will be no reply on your part after 9 days the case shall be escalated from a Dispute to a Claim, in which situation the case shall be resolved by the Marketplace Resolution Centre Team.

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Asa, si? Da-i omului banu' inapoi. Tu nu citesti termenii si conditiile cind te bagi in asa ceva? Nu ai fost atent cind ai pus descrierea, ghinion. Da banu' inapoi si cu asta basta.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Si daca nu il d-au? Da la terminale de astea care sunt in magazine poti pune bani? Cum ii d-au?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Scrie pe mine "g2a technical support" cumva? Habar nu am, nu folosesc site-ul ala. Probabil ii faci refund din PayPal. Daca te-a platit altfel... ia si te documenteaza. Ar fi trebuit sa stii treburile astea INAINTE sa te apuci de treburi de genul asta.

| compcris00 explică:

Sau din contra pot sa nu fac nimic?