| yomiky123 a întrebat:

Hei, cand intru pe o pagina de google imi apare" ca aplicatia Java este dpasita chestii de genul asta si ma pune sa instalez o formula mai noua (sau ceva de genu ) Ce are calculatorul si de cev atimp cand deschid pc.ul imi scoate un zgomot timp de cateva minute din unitate happy Ce ar trebui sa fac

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai majoritatea programelor pe care le folosesti tu ( mai ales la internet ) necesita Java. Nu se intampla nimic daca instalezi o formula mai noua ( mai pe scurt il updatezi ). Din contra, e foarte ok si cam asta face toata lumea. Acum sa iti spun despre zgomot : Pai zgomotul poate fi de la ventilator ( cooler ) sau de la sursa. La sursa nu prea ai ce sa ii faci pentru ca e intr-o cutiuta mica iar la ventilator iti trebuie un ulei cu care se da masina de cusut pe care trebuie sa il pui pe ventilator. Zgomotul nu afecteaza calculatorul cu nimic ( decat pe tine ) iar daca iti face doar 10 minute nu are rost sa te complici. Nu ti se intampla nimic, oricum, eu zic sa nu te apuci sa il desfaci tot, daca chiar vrei si nu mai suporti sunetul poti sa il duci la un service. Dar ti-am zis, nu se intampla nimic, mai ales daca tine doar un anumit timp. Face asa din cauza prafului sau din cauza ca nu mai e uns. Mie unul imi face mai mereu de zici ca pornesc Dacia e.e. In fine, sper ca te-am lamurit. Funda? ^^