| Deni0401 a întrebat:

Hei oameni! League of Legends vs Dota. Pareri?

Răspuns Câştigător
| Perry18 a răspuns:

Raspuns pe scurt - depinde de preferinte

Raspuns pe lung :
League of legends este un joc mult mai fluid si mai rapid cu campioni foarte bine echilibrati. LoL a fost inspirat foarte mult de primul DoTA(Defense of the ancients)(mapa pentru warcraft 3). Daca vrei un joc ceva mai echilibrat si mai usor de invatat si jucat, alege LoL.
Dota 2 se misca ceva mai greu comparativ cu LoL si jocurile sunt mai lungi. Campionii au abilitati mai nebunesti si destul de puternice. Meciurile tin ceva mai mult de obicei si este ceva mai complicat de jucat.
Acestea sunt pur parerile mele din ce am invatat jucand ambele jocuri. Amundoua sunt niste jocuri minunate care merita toti fanii pe care ii au.