| ioanaandreea14 a întrebat:

Hei TPU ..am incercat sa imi instalez un joc pe tableta si imi zice ca nu am dstulspatiu pe dispozitivul de stocare extern,adica? Pe tableta am memorie dar nu stiu de ce nu il pot instala, e vorba despre jocul hay day.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pe tableta poate ai memorie dar nu mai ai pe card, acolo unde se salveaza/instaleaza jocul.

| Madeline33 a răspuns:

Dispozitivul de stocare externa este cardul de memorie.
Ori umblii pe la setarile tabletei si setezi sa-ti instaleze jocurile pe tableta si nu pe card... ori poti incerca sa scoti cardul de memorie si apoi sa instalezi jocul, si astfel se va instala in memoria tabletei.