| iuliutssa a întrebat:

Hei tpu...Am si eu o problema cu pc.ul..monitorul nu se conecteaza cu unitatea si nu stiu de ce, la monitorul meu cand il aprindeam aparea "no signal"sau ceva d genu...am incercat alt monitor si tot nu merge... ce are? si ce ii pot face? help

2 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Încearcă să intrii în safemode.
Deschide calculatorul şi apasă pe F8 până îţi apare un meniu. Din acel meniu alegi VGA mode. Când s-a încărcat windows-ul, schimbă-i rezoluţia ( fă-o mai mică).
Posibil să ai probleme cu cablul, înceacă să cauţi un alt cablu sau să-ţi probezi monitorul la cineva cunoscut.

| iuliutssa explică:

Paiii problema este ca nu se aprinde deloc monitoru.am incerca si alt monitor....si nimic.