| MariMaria103 a întrebat:

Hei TPU, cum pot sa calaresc in Minecraft? Am Saddle, am si cal (logic) dar nu ma lasa sa ma urc pe el indiferent cat de multa mancare i.as da. Fac ceva gresit, ce trebuie sa.i dau?

4 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Daca cu CTRL te dai jos de pe cal eu sunt Georgescu Vasile.

Uite cum faci:
Ori ii dai mult fan, gen jumatate de stack, si dupa dai click, apesi e si ii pui sa, ori mult mai simplu:
Dai click pe el fara nimic in mana si te va da jos singur, nu te da jos tu, dupa aceea, fa la fel, si la fel, si la fel, pana vei putea sa apesi E pe cal. Ca sa te dai jos Shift.

| IulianFTW a răspuns:

Trebuie sa te urci pe cal fara sa in mana pana nu te mai da el jos, adica sa il imblanzesti intai si dupa ii pui sa.

| MariMaria103 explică (pentru IulianFTW):

Super! Si acum cum ma dau jos? laughing

| LeCamionagiu a răspuns (pentru MariMaria103):

Cu ctrl. Bafta!