| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a întrebat:

Hei TPU...
Cum pot sa imi creez propriul server de metin2?
Am nevoie de explicatie pas cu pas si link.uri valide de descarcare a programelor care imi trebuie.
Nu vreau sa imi recomandati video.uri de pe youtube ca sunt vechi.
Dau Funda+Vot!
Urgent!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Vrei sa iti faci server de Metin2 cauta un host si hosteaza servarul de Metin2 cu pachet.
Extongueachet Metin2 Hostat cu totul (Web+Host+Server GATA FACUT+Protectie).
Sau poti sa ei un VPS uite urci servarul tau de Metin2 care l-ai facut un pc in Host.

2 Poti sa iti faci un server de Metin2 in pc dar iti trebuie un pc performant daca vrei sa ai playeri.
Un pc pentru 1-5 player merge si unul de nivel Low.

3 Programele care poti face servarul le poti lua de pe site-urile producatorului sau le poti gasi pe internet daca cauti gasesti daca nu Nu.
Este o vorba cine vrea poate cine nu Nu.

4 Programele sunt in felul urmator:
Hosting:
-Navicat
-Filezila
-Putty

Pentru pc:
Navicat
Filezila
Portmap
VirtualBox
Clientul
Xampp
Homapage

5 Chiar daca unele videoclipuri sunt vechi asa se folosea pe atunci anumite programe mai vechi acum se folosesc aceeasi programe sau unele mai noi.

PS:Cine mai face servere de Metin2 dar nu faci ca sa intri in pierdere uni o fac ca sa vada daca un succes si pot crea un server ca o experienta de pe urma acestuia.

6 Sa iti explic pas cu pas, nu stiam ca trebuie sa scriu Romane pentru a stii cum se face?
Daca scriu o pagina sunt 2-5 min dintr-un video pe Youtube.