| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a întrebat:

Spuneti-mi urgent cum sa fac un server de metin ca am virtualnox dar nu stiu cum sa ba serverfile...de ce nu pot sa deschid server file adica o arhiva...
Funda

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa ai un system bun macar sa poti face un server de Metin2 la tine in pc cu VirtualBox.

2 Un sistem slab minim pentru 1-2 player maxim.
Procesor Dual Core (1. 7Ghz+)
Ram 4Gb+
Placa video 512Mb 128Bit

3 Server files se poate face daca are extensia.vdi la acel server files altfel nu va merge.
Restu trebuie facute modificari ca sa iti faci servar de Metin2.
PS:Vezi daca acel server files are o cantitate de memorie serverele acestea au de la 2Gb-16Gb in functie de server si cat de complex este sub inseamna ca nu merge din start.
2Gb-16Gb (memoria din hardisk cat ocupa).

4 Programele necesare pentru un server de Metin2 in pc:
Virtualbox
Server Files
Clientul
Xampp
Homapage
Filezila
Portmap
Navicat

5 Restu trebuie facute modificari, setate si cateva lucruri la acele programe pentru a face servarul sa mearga.

Poti sa te uiti si pe Youtube pentru tutoriale.

Acum conteaza cum iti faci servarul de Metin2, un server de Metin2 trebuie sa ai IP static in primul rand alfel nu va merge ca playeri sa se conecteze la tine merge si cu dinamic dar faci anumite setari sau programe (un pic mai complicat) dar va merge.