| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a întrebat:

Vreau sa creez un server de metin2.Dar cand intru pe virtual box nu gasesc sf.Cum il creez? Ajutor!
fundaaaaa

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci un server de Metin2 trebuie sa ai un pc bun sau performant pentru a face acest lucru.

2 Trebuie sa ai urmatoarele programe pentru a face acest lucru, programele pentru pc sunt:
-VirtualBox
-Navicat
-Server Files
-Filezila
-Xampp
-Homapage
-Client
-Portmap

3 Systemul minim pentru 1-5 player maxim pe server Metin2 sunt:
-Placa video 512Mb 128bit
-2Gb ram Xp (4Gb Vista, 7, 8, 10).
-Procesor Dual Core (1.7-3.9Ghz)

4 Problema este ca trebuie sa ei un server de Metin2 care s-a facut in proportie de 90%-100% (server files) iar daca vrei sa creez tu un server fara server files inseamna ca o ei de la 0.
Trebuie sa creez mape, caractere...

5 Modificarile si setarile se fac foarte simplu acum conteaza daca ai Ip static sau nu (daca vrei ca cineva sa intre pe servarul tau sau nu).
La un server de Metin2 trebuie sa ai IP static.